fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneMierzą, ile samochodów jeździ po częstochowskich drogach

Mierzą, ile samochodów jeździ po częstochowskich drogach

Mierzą, ile samochodów jeździ po częstochowskich drogach.

Mierzą, ile samochodów jeździ po częstochowskich drogach 1

Pomiaru natężenia ruchu w mieście dokonuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu.

Takie badania odbywają się systematycznie, gdyż natężenie ruchu w mieście ulega zmianie i informacje na ten temat trzeba aktualizować – przekazuje MZDiT.

Jak twierdzi Zarząd Dróg, wpływ na ostatnie zmiany dotyczące natężenia ruchu w Częstochowie ma m.in. powstanie autostradowej obwodnicy miasta i realizacja różnych miejskich inwestycji drogowych wpływających na charakterystykę i zmianę struktury ruchu w poszczególnych dzielnicach miasta.

Obecne badania prowadzone przez MZDiT potrwają do końca tygodnia. Eksperci wyposażeni w specjalistyczny sprzęt będą liczyć pojazdy jadące po drogach Częstochowy przez całą dobę. Pracować mają w kilkunastu miejscach na terenie miasta , np. w ciągu dróg DK-1, DK-91, DK-46, DK-43, A1, DW908, DW 494 i 491 oraz przy ulicach: Mykanowskiej, ul. Legionów czy ul. Żyznej.

– Badania mają dać odpowiedź między innymi na pytanie o stopień udziału ruchu tranzytowego w strukturze ruchu drogowego oraz wskazać  formę i wartości dotyczące przemieszczania się samochodów na terenie miasta, ze szczególnym uwzględnieniem godzin porannego i popołudniowego szczytu – informuje rzecznik prasowy MZDiT Maciej Hasik – Dane to umożliwią na przykład w przyszłości opracowywanie optymalnych do potrzeb projektów organizacji ruchu dla poszczególnych ciągów komunikacyjnych w Częstochowie – dodaje.

(fot. MZDiT)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -