fbpx
Strona głównaWiadomościMiejska Galeria Sztuki prezentuje nową wystawę. To "Mandala" Magdaleny Uchrońskiej

Miejska Galeria Sztuki prezentuje nową wystawę. To “Mandala” Magdaleny Uchrońskiej

Wszystkie sale Miejskiej Galerii Sztuki zajmuje wystawa 10. Triennale Sztuki Sacrum “Świętość natury?”, hol zaś należy do prezentacji “Mandala” autorstwa Magdaleny Uchrońskiej.

[post_gallery]

Wystawa “Mandala” zastąpiła w Galerii Zwiastun (mieszczącej się w holu Miejskiej Galerii Sztuki) prezentację złożoną z prac uczniów Szkoły przy ul. Krótkiej. Niestety, ze względu na pandemię koronawirusa żadnej z ekspozycji częstochowska galeria (Al. NMP 64) nie mogła zaprezentować zwiedzającym.

Jedyną obecnie okazją, by obejrzeć prace autorstwa Magdaleny Uchrońskiej jest internet. Miejska Galeria Sztuki opisuje wystawę na swojej stronie www.galeria.czest.pl oraz prezentuje ją na Facebooku.

Sama Uchrońska to absolwentka Akademii Feng Shui i Studium Architektury. Zajmuje się projektowaniem wnętrz zgodnie z filozofią feng shui,  prowadzi kreatywne  warsztaty artystyczne. Prezes Fundacji „dla ludzi” oraz Spół-dzielni Artystycznej „Ha Oe”. Zajmowała się też organizacją warsztatów ogólnorozwojowych, była managerem artystów, terapeutów, coachów, joginów oraz nauczycieli medytacji. 

Miejska Galeria Sztuki prezentuje nową wystawę. To "Mandala" Magdaleny Uchrońskiej 1
Magdalena Uchrońska w Miejskiej Galerii Sztuki (fot. Robert Jodłowski/Miejska Galeria Sztuki)

-Maluje mandale, które są symbolicznym przedstawieniem jaźni  człowieka i wszystkiego, co ta jaźń kreuje. Malowanie mandali to dla artystki droga do poznania tajemnic swojej duszy i jej połączenia ze wszystkim, co jest – napisano o Uchrońskiej.

“Mandale” pozostaną w Galerii Zwiastun do 31 stycznia 2021 r. W tym samym czasie Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie prezentuje również wystawę 10. Triennale Sztuki Sacrum “Świętość natury?”, która zajmuje wszystkie sale wystawowe (można o niej przeczytać na stronie internetowej instytucji).

RJ (Miejska Galeria Sztuki)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here