fbpx
Strona głównaBezpieczeństwoMiędzynarodowy Wyścig Kolarski „Szlakami Jury" 2023. Utrudnienia na drogach - sprawdź gdzie...

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Szlakami Jury” 2023. Utrudnienia na drogach – sprawdź gdzie i kiedy

W dniach 12 – 14 maja rozegrany zostanie Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Szlakami Jury” 2023. W związku z rywalizacją kolarzy wystąpią utrudnienia na drogach. Na kilku odcinkach użytkownicy szos i ścieżek rowerowych oraz mieszkańcy muszą liczyć się z niedogodnościami i objazdami.

W dniu 12 maja 2023 r. na czas trwania wyścigu (w godz.: 14.00 – 18.00), ścieżka pieszo-rowerowa Przewodziszowice – Czatachowa, tj. Trasa 2a i 3a będą zamknięte dla turystów rowerowych i pieszych.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski
Międzynarodowy Wyścig Kolarski

Dzień później, 13 maja 2023 r., w godz. 09.00 – 13.00 kolarze będą przejeżdżać drogą Hucisko – Zdów – Hucisko, na której ruch zostanie wstrzymany dla użytkowników. Przewidziano objazd do Zdowa przez Młyny. W tym samym dniu (13 maja) ale w godz.: 15.00 – 20.00 trasa wyścigu przebiegać będzie przez teren Gminy i Miasta Włodowice. Peleton wystartuje we Włodowicach i dalej przejedzie przez Parkoszowice, Rudniki z powrotem do Włodowic. Ruch samochodowy na tej trasie będzie ograniczony, bowiem pojazdy będą poruszały się zgodnie z kierunkiem jazdy kolarzy. Na tym odcinku należy stosować się do poleceń policji i służb porządkowych.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski
Międzynarodowy Wyścig Kolarski

Ostatni dzień rywalizacji kolarzy – 14 maja 2023 r. (w godz. 10.00-15.00) przebiegał będzie przez tereny trzech gmin: Niegowa, Włodowice i Żarki. W miejscowościach: Niegowa, Antolka, Tomiszowice,  Bliżyce, Mirów, Zdów, Hucisko oraz Kotowice ruch będzie ograniczony. Samochody będą mogły poruszać się zgodnie z kierunkiem jazdy kolarzy. Kierowcy bezwzględnie muszą stosować się do poleceń policji i służb porządkowych.

Organizatorzy Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Szlakami Jury” 2023 – MG LKS „Błękitni” w Koziegłowach przepraszają za utrudnienia na drogach.

Czytaj także: W najbliższą sobotę (29 kwietnia) wystąpią utrudnienia w kursowaniu autobusów linii 65 i 68

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV