Teren starej stanicy wodnej w Blachowni kupiony przez firmę cukierniczą „Michaś”

0
1783

Działka nad zalewem przy ul. Sienkiewicza, teren starej stanicy wodnej w Blachowni zyskał nowego właściciela. Nieruchomość została kupiona przez właściciela firmy cukierniczej „Michaś”, Artura Szymczyka.

Do przetargu doszło 8 października 2020 roku w trybie nieograniczonego przetargu ustnego. Spośród dziewięciu oferentów najwyższą cenę zaproponował Artur Szymczyk, właściciel częstochowskiej firmy cukierniczej „Michaś”.

Cena wywoławcza działki o powierzchni 0,0163 ha wynosiła 30 tys. zł netto. Ostatecznie została sprzedana za 246 tys. zł brutto.

Teren starej stanicy wodnej w Blachowni kupiony przez firmę cukierniczą „Michaś” 1
Fot: Gmina Blachownia

Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska akt notarialny sprzedaży gminnej działki nad zalewem od strony centrum przesiadkowego i ul. Sienkiewicza podpisała 30 października 2020 roku.

Artur Szymczyk, nowy właściciel jest znaną postacią na terenie Częstochowy i nie tylko. Od lat działa na rzecz rozwoju gospodarczego i promocji Częstochowy oraz całego regionu. Spotkał się z uznaniem ekspertów i samorządów co zaowocowało otrzymaniem m.in. odznaki honorowej „Za Zasługi dla Województwa Śląskiego”.

Dodatkowo Artur Szymczyk jest prezesem KS Skra Częstochowa i aktywnie angażuje się w sportową działalność na rzecz dzieci i młodzieży. Za swoje zaangażowanie został wielokrotnie nagradzany m.in. przez Regionalną Radę Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Wydział Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta.

Prawdopodobnie na zakupionej działce w Blachowni właściciel planuje wybudować nową cukiernię.

Teren starej stanicy wodnej w Blachowni kupiony przez firmę cukierniczą „Michaś” 2
Fot: Gmina Blachownia