fbpx
Strona głównaPolecaneMiasto zdecyduje po majowym weekendzie, kiedy otworzy częstochowskie baseny

Miasto zdecyduje po majowym weekendzie, kiedy otworzy częstochowskie baseny

Po wczorajszej konferencji premiera i ministra zdrowia dotyczącej poluzowania obostrzeń sanitarnych wiadomo, że w maju możliwe będzie ponowne otwarcie obiektów sportowych, w tym także basenów. Na początek z pływalni będą mogły korzystać grupy zorganizowane dzieci i młodzieży. Władze Częstochowy jeszcze nie zdecydowały, kiedy na baseny miejskie będą mogli wrócić młodzi częstochowianie.

Baseny częstochowskie są zamknięte od roku. W lutym tego roku, gdy na moment rząd zezwolił na ponowne otwarcie krytych pływalni, w Częstochowie nic się pod tym względem nie zmieniło.

Na razie nie jest jeszcze znana data otwarcia basenów po wczorajszej decyzji rządu. Jak dowiedzieliśmy się w Biurze Prasowym Urzędu Miasta Częstochowy samorząd decyzje w tej sprawie podejmie w przyszłym tygodniu.

Jak przekazał rzecznik prasowy częstochowskiego magistratu, Włodzimierz Tutaj, miasto nie ogłosiło żadnych terminów, bo nie ma jeszcze rządowego rozporządzenia, w którym zawarte zostaną dokładne regulacje dotyczące luzowania obostrzeń, zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami przekazanymi na konferencji prasowej.

Musimy oczywiście pamiętać, że na uruchomienie basenów po dłuższej przerwie potrzeba znacznie więcej czasu, niż do wznowienia działalności Muzeum Częstochowskiego czy Miejskiej Galerii Sztuki, które mogą być ponownie otwarte – zgodnie z deklaracjami Rządu – od 4 maja – dodał rzecznik.- Mamy oczywiście nadzieję, że proces “odmrażania” kolejnych usług i instytucji będzie postępował bez wpływu na sytuację epidemiczną w mieście, która się poprawia, ale ciągle jest jeszcze poważna, biorąc pod uwagę liczbę osób zakażonych i hospitalizowanych.

(zdjęcie ilustracyjne pixabay.com)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -