Miasto testuje nowe urządzenia dla pasażerów

0
248

Radomsko dołącza do grona miast, w których pasażerom w korzystaniu z komunikacji miejskiej pomagać będzie system tablic multimedialnych. Na tablicach ustawionych w najpopularniejszych punktach w mieście na tablicach wyświetlane będą między godziny odjazdu autobusów.

Miasto testuje nowe urządzenia dla pasażerów 1


W całym mieście zamontowanych jest 17 tablic, które będą informować na bieżąco o połączeniach autobusowych. Wbudowany mają również system informacji głosowej dla osób niedowidzących, uruchamiany za pomocą przełącznika umieszczonego na słupku tablicy. Koszt tego przedsiewzięcia — tablic wraz z infrastrukturą sterowania i szkoleniem personelu, który będzie go obsługiwał — wyniósł 811 tys. zł. Projekt zrealizowany został z udziałem środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.
Obecnie trwa testowanie systemu. Przed kilka najbliższych tygodni miasto będzie sprawdzać, jak w praktyce działają urządzenia zamontowane na przystankach. W okresie testowym komunikaty mogą podawać błędne komunikaty, więc do oficjalnego uruchomienia systemu lepiej nie kierować się podawanymi obecnie wskazówkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here