fbpx
Strona głównaPolecaneMiasto przymierza się do wiosennych remontów częstochowskich ulic

Miasto przymierza się do wiosennych remontów częstochowskich ulic

Zima jeszcze w pełni, a Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie zapowiada, jakie ulice zacznie remontować wiosną.

MZDiT przekazało, że w ramach programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie za kilku tygodni ruszą modernizacje kilku ulic w różnych dzielnicach miasta. Jak wylicza Zarząd Dróg do remontu i przebudowy zakwalifikowano m.in. dwie ulice na Błesznie: Zuchów (za ok. 0,5 mln zł) i Południowa (ok. 0,5 mln zł). W planach jest również inwestycja na Tysiącleciu – przebudowa odcinków ulic: Polskiego Czerwonego Krzyża – Obrońców Poczty Gdańskiej – Obrońców Westerplatte – łącznik dzielnicowy na Tysiącleciu (ok. 1,1 mln zł). To zadanie ma być sfinalizowana z końcem maja tego roku.

Miasto przymierza się do wiosennych remontów częstochowskich ulic 1
Łącznik Tysiąclecie

Zadania są finansowane ze środków pochodzących z budżetu z 2020 roku, a ich realizacja została prolongowana na rok bieżący – przekazał rzecznik prasowy MZDiT Maciej Hasik. – Przypomnijmy, że także wiosną spodziewać należy się oddania do użytku trwających realizacji inwestycji w drogi lokalne, których początek miał miejsce jeszcze przed nadejściem zimy. Mowa m.in. o ulicach: Brzezińskiej na Błesznie, Łukasińskiego na Rakowie czy Kościelnej i Polnej na Stradomiu.

(fot. MZDiT Częstochowa)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here