fbpx
Strona głównaPolecaneMiasto przygotowane na Akcję Zima

Miasto przygotowane na Akcję Zima

Miasto jest już przygotowane na Akcję Zima. Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie przeprowadził odbiór sprzętu, który ma być wykorzystywany w mieście w trakcie zimowych miesięcy.

Formalnie Akcja Zima rozpoczęła się w Częstochowie 1 listopada , a swój finał ma mieć z końcem kwietnia. Na razie aura dopisuje i nie ma potrzeby wysyłania na ulice pługów i piaskarek.

– Do walki ze śniegiem i lodem na drogach, chodnikach i obiektach w mieście zadysponowanych będzie maksymalnie 21 zestawów pługopiaskarek, 16 aut ciężarowych z pługami, 5 uzbrojonych w niezbędny osprzęt traktorów, dwa mikrociągniki do odśnieżania chodników oraz dwa, potężne auta z wirnikami do zastosowania w przypadku skrajnie niekorzystnych, zimowych warunków atmosferycznych – wylicza rzecznik prasowy MZD Maciej Hasik. – Jednocześnie w gotowości do przeprowadzenia prac ręcznych, wspomagających pracę maszyn, pozostanie czterdziestoosobowa grupa pracowników, którzy będą wykonywali potrzebną robotę tam, gdzie nie sposób wykorzystać pojazdy mechaniczne, np. do oczyszczania i posypywania kładek czy 9 tys. metrów kwadratowych przejść dla pieszych.

Jak przewiduje MZD, w sezonie zimowym do wykorzystania potrzebne będzie ok. 4 tysiące ton mieszanki solnej, która w dużej części została już także zabezpieczona na terenie bazy firmy.

Jak będzie wyglądać zima w tym roku i ile będzie kosztować zimowa akcja, nie wiadomo. Rok temu na przykład Akcja Zima pochłonęła z miejskiej kasy więcej środków niż planowano, bo w okolicach 13 mln zł brutto.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -