fbpx
Strona głównaPolecaneMiasto planuje modernizację ulicy Jasnogórskiej. O pieniądze na ten cel stara się...

Miasto planuje modernizację ulicy Jasnogórskiej. O pieniądze na ten cel stara się z rządowego programu przeciwdziałania skutkom COVID-19

Miasto planuje modernizację ulicy Jasnogórskiej. O pieniądze na ten cel stara się z rządowego programu przeciwdziałania skutkom COVID-19. Plany są spore, a przebudowę drogi ma zakończyć zmiana organizacji ruchu na znacznym jej odcinku.

Miasto planuje modernizację ulicy Jasnogórskiej. O pieniądze na ten cel stara się z rządowego programu przeciwdziałania skutkom COVID-19 1

Projekt zakłada budowę nowej nawierzchni jezdni o szerokości sześciu metrów i modernizację chodnika po obu stronach ulicy.

W planach jest również wyniesione skrzyżowania z ulicami: Partyzantów oraz Żwirki i Wigury i odwodnienia ulicy Jasnogórskiej – informuje rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu Maciej Hasik.

Miasto planuje modernizację ulicy Jasnogórskiej. O pieniądze na ten cel stara się z rządowego programu przeciwdziałania skutkom COVID-19 2

Na skrzyżowaniach Jasnogórskiej z Dąbrowskiego i Kilińskiego ma zostać zamontowana sygnalizacja świetlna, a ulica, przy zachowaniu swojego dotychczasowego charakteru, ma zyskać nową zieleń.

Po zakończeniu modernizacji, zmieniona zostanie organizacja ruchu na ulicy Jasnogórskiej. Od Dąbrowskiego do łącznika z Racławicką na wysokości Żwirki i Wigury stanie się ulicą jednokierunkową. Ulicą Racławicką na równoległym odcinku także będzie się jeździć w jedną stronę w kierunku odwrotnym.

To dobre rozwiązanie, bo Jasnogórską trudno obecnie przejechać. Ulica nie jest za szeroka, a jadące się z obu kierunków samochody często mają problemy z wyminięciem się także z powodu miejsc parkingowych płatnej miejskiej strefy parkowania zlokalizowanych równolegle do ulicy.

Jak podliczyło miasto, na modernizację ulicy Jasnogórskiej potrzeba około 9,5 mln złotych. Gmina chce sfinansować inwestycję z dotacji, o jaką wystąpiła w ramach trzeciej odsłony rządowego programu przeciwdziałania finansowym skutkom Covid-19 dla samorządów.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here