fbpx

Muzyka zespołów Metallica i Queen znów zabrzmi symfonicznie w Częstochowie

Ogólnopolskie trasy „Muzyka zespołu Metallica symfonicznie” i „Queen symfonicznie” powracają do Częstochowy. Organizatorem wydarzenia są Piosenka Plus i Fantom Media.

„Queen symfonicznie” powracają na scenę Filharmonii Częstochowskiej. Każdy, kto miał okazje posłuchać ich poprzednio, wie, że dla melomanów są one pozycją obowiązkową.

Muzyka zespołów Metallica i Queen znów zabrzmi symfonicznie w Częstochowie 2
„Muzyka zespołu Metallica symfonicznie” (mat. Fantom Media)

„Muzyka zespołu Metallica symfonicznie” – 20 listopada

Pierwsza muzyczna feta odbędzie się 20 listopada. Wówczas w ramach koncertu „Muzyka zespołu Metallica symfonicznie” wystąpi Scream Inc, czyli jeden z najlepszych coverbandów Metallica na świecie. Grupa istnieje od 2008 r i dziś uznawana jest za jeden z najbardziej znaczących tribute-bandów z Europy Środkowej. Są też pierwszym tribute-band’em, który ma w dorobku symfoniczny koncert „S&M”.

Teraz zespół powraca po doskonale przyjętych trzech trasach koncertowych. Towarzyszyć im będzie orkiestra symfoniczna Orion. Usłyszymy największe przeboje legendy rodem z Los Angeles, które zabrzmią w symfonicznych aranżacjach wykonanych tak, jak na słynnej płycie „Metallica S&M” (nagranej w 1999 r. z orkiestrą symfoniczną z San Francisco pod batutą Michaela Kamena). Nie powinno więc braknąć takich przebojów jak choćby „Master of Puppets”, „Enter Sandman”, „One” czy oczywiście „Nothing Else Matters”.

Organizatorzy zapowiadają blisko dwie godziny klasyki heavymetalu i thrashmetalu w niezwykłym wydaniu. Listopadowy koncert rozpocznie się o godz. 19 (wejście od godz. 18.30). Ceny biletów rozpoczynają się od 129 zł. Można je kupić w sieciach Eventim, Ticketmaster, Ebilet, Kupbilecik oraz w kasie Filharmonii.

Warto dodać, że trasa „Muzyka zespołu Metallica symfonicznie” obejmuje – poza Częstochową – m.in. Katowice (27.10), Toruń (29.10), Gdańsk (30.10) czy Warszawę (4.12).

„Queen symfonicznie” – 10 grudnia

Muzyka zespołów Metallica i Queen znów zabrzmi symfonicznie w Częstochowie 3
„Queen Symfonicznie” (archiwum Fantom Media)

Na spotkanie z muzyką „Queen symfonicznie” trzeba poczekać do 10 grudnia. Niezwykłe koncerty pod tym szyldem łączą nieśmiertelną muzykę brytyjskiego zespołu z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna pod dyrekcją Jana Niedźwieckiego, które już od dekady zachwycają fanów twórczości grupy.

„Queen symfonicznie” to muzyczny fenomen – zaplanowany pierwotnie jednorazowy występ przerodził się w wielką trasę koncertową w największych salach w kraju. Na ponad 300 dotychczasowych koncertach pojawiło się przeszło 200 000 widzów, a każdy występ fani Queen wypełniają do ostatniego miejsca.

Muzycy Alla Vienna w mniejszym składzie wystąpili także na premierze głośnego filmu „Bohemian Rhapsody” w listopadzie 2018 r.

Muzyka zespołów Metallica i Queen znów zabrzmi symfonicznie w Częstochowie 4
„Queen Symfonicznie” (archiwum Fantom Media)

O godz. 19 rozpocznie się dwugodzinny spektakl, który zostanie podzielony na dwie części. Wypełnią je najwspanialsze kompozycje Queen. Finał występu uświetni także występ solisty Sebastiana Machalskiego z brawurą wcielającego się w rolę Freddiego Mercury’ego.

Zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono nowe utwory w wyjątkowych aranżacjach na dziesięć instrumentów. W drugiej części wystąpi również gitarzysta solowy Darek Wawrzyniak.

Wejście do filharmonii obowiązywać będzie od godz. 18.30. Ceny biletów zaczynają się od 129 zł i są dostępne w sieciach Ticketmaster, Kupbilecik, Ebilet, Eventim oraz kasie Filharmonii. Szczegóły: www.facebook.com/ProjektQueenSymfonicznie

Na obie trasy zapraszają Piosenka Plus i Fantom Media.

Zuzanna Suliga