W hali Norwida rozegrano siatkarski Memoriał trenera Janusza Sikorskiego. Gospodarze zajęli 3. miejsce

Przed dwa dni w hali Norwida przy ul. Jasnogórskiej rozgrywany był Memoriał im. Janusza Sikorskiego. Walczyły cztery drużyny, a wygrała kadra Polski juniorów.

Exact Systems Norwid w ciągu tygodnia zorganizował w swojej hali drugi duży turniej. Tydzień temu częstochowska drużyna i trzy drużyny z Plus Ligi (GKS Katowice, MKS Będzin, Stal Nysa) walczyły w turnieju o Puchar zielona-energia.com. Wczoraj i w sobotę rozgrywany był natomiast Memoriał im. trenera Janusza Sikorskiego.

Janusz Sikorski zmarł w maju 2019 roku. Był wspaniałym człowiekiem, nauczycielem, wychowawcą i trenerem. Wychował kilku reprezentantów Polski oraz wielu siatkarzy, którzy grali w Plus Lidze, I i II lidze… O tym, jak wspaniałym był człowiekiem, świadczyły tłumy, które na cmentarzu Kule w Częstochowie pojawiły się na pogrzebie Janusza Sikorskiego

W piątek rozegrano półfinały. Exact Systems Norwid przegrał z kadrą Polski juniorów, a Mickiewicz Kluczbork pokonał Zaksę Strzelce Opolskie. W sobotę odbyły się mecze o miejsca. W spotkaniu o 3. pozycję w turnieju Exact Systems Norwid pokonał Zaksę Strzelce Opolskie 3:0 i zajął w turnieju 3. miejsce. W finale kadra Polski juniorów ograła Mickiewicza Kluczbork 3:1.