fbpx
Strona główna Polecane Medycy z Parkitki nagrali film z apelem do mieszkańców regionu

Medycy z Parkitki nagrali film z apelem do mieszkańców regionu

Pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie nagrali w związku z obecną sytuacją krótki film. W materiale instruują mieszkańców regionu, jak mają się zachować w obecnej sytuacji, a także informują o swojej pracy. W filmie podziękowano również darczyńcom i mieszkańcom Częstochowy zaangażowanym w pomoc i wsparcie placówki.
Medycy zalecają, aby nie wychodzić bez potrzeby z domów, a jeśli nie ma innego wyjść, by poza domem zakładać maseczkę, unikać skupisk ludzi i załatwiać niezbędne sprawy jak najszybciej, bez niepotrzebnego chodzenia po mieście.

Medycy z Parkitki nagrali film z apelem do mieszkańców regionu 1


Ponieważ sytuacja dotycząca epidemii jest dynamiczna, szpital wprowadza stale nowe zasady funkcjonowania. O tym również poinformowano w nagraniu.
W placówce stworzono osobne wejścia dla personelu medycznego oraz dla pacjentów. Osoby są wpuszczane na teren placówki pojedynczo, a przy wejściu dokonywany jest pomiar temperatury ciała. Przed wejściem na teren szpitala każdy ma obowiązek dezynfekować ręce oraz posiadać własną maseczkę ochronną na twarz. Do obowiązków pacjentów należy ponadto wypełnienie ankiety epidemiologicznej. Jeśli temperatura ciała jest w normie, a pacjent nie zgłasza, ani nie przejawia żadnych niepokojących objawów, zostaje skierowany na odpowiedni oddział.
Apelujemy, aby osoby zgłaszające się na SOR czy do lekarza pierwszego , nie ukrywały żadnych chorób ani objawów chorób, a w szczególności kaszlu, duszności, gorączki czy trudności z oddychaniem – wylicza Zbigniew Bajkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie. – To bardzo istotne informacje, których zatajenie lub zapomnienie może na kilkanaście dni wyłączyć z pracy część naszego personelu medycznego.
Pracownicy służby zdrowia podkreślają, że chcą zapewnić wszystkim należytą opiekę, ale sami również chcą czuć się bezpiecznie.
Personel Parkitki podkreśla, że ważne jest zachowanie spokoju i wzajemna obserwacja, bo wspólnymi siłami można efektywniej ograniczyć zasięg wirusa.

Film opublikowano na stronie szpitala na Facebooku.

Cześć! Wczoraj nagraliśmy Apel pracowników Szpital Parkitka Częstochowa. Oglądajcie uważnie! Udostępniajciei zobaczcie co mają do powiedzenia osoby pracujące na pierwszej lini frontu! Częstochowa jednoczy się jak nigdy i im pomaga, ale co jeszcze możemy dla nich zrobić? odpowiedź w filmie.WykonanieVimaro SuszalskiPiotr Wyżyn – Zorzafilms

Opublikowany przez Marka Suszalskiego Niedziela, 22 marca 2020

(Fot. WSS)

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here