fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneMedar – technologia w służbie pacjenta

Medar – technologia w służbie pacjenta

Jest takie miejsce w Częstochowie, gdzie technologia służy pacjentom. To przychodnia Medar przy ul. Wieluńskiej 28. Można w niej skorzystać z komory hiperbarycznej. Można też poddać się zabiegom elektrostymulacji mięśni, by uzyskać wymarzoną sylwetkę lub położyć kres problemom z nietrzymaniem moczu.

Przychodnia Medar od początku swego istnienia stawia sobie jeden cel: prowadzenie podstawowej opieki zdrowotnej na najwyższym poziomie.

Lekarze pracujący w Medarze posiadają wysokie kwalifikacje oraz długoletnią praktykę, a z pacjentami nawiązują serdeczną więź. Jednym z priorytetów jest przestrzeganie praw pacjentów i zapewnienie im poczucia bezpieczeństwa zdrowotnego. Przychodnia oferuje kompleksową opiekę w zakresie leczenia i profilaktyki chorób, zwłaszcza przewlekłych i cywilizacyjnych. Opieką obejmuje całe rodziny zapewniając szeroką gamę zabiegów oraz badań diagnostycznych i laboratoryjnych. Świadczenia udzielane są bezpłatnie na podstawie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dotyczy to zarówno lekarza rodzinnego, jak i  specjalistów. W Medarze istnieje również możliwość wizyty i konsultacji z lekarzami w prywatnych poradniach specjalistycznych.

Medar to jednak przede wszystkim przychodnia, w której pacjentom służy najnowsza technologia. I to z pewnością wyróżnią ją na tle innych placówek częstochowskich. Jedną z nowinek technologicznych, które oferuje Medar, jest medyczna komora hiperbaryczna 3 ATA. Pomocna dla osób zmagających się z poważnymi problemami zdrowotnymi, jak również dla osób po przebytym COVID-19.

Wielu z nas zapewne zadaje sobie pytanie: co to jest? To specjalne szczelnie zamknięte pomieszczenie skonstruowane na potrzeby terapii hiperbarycznej. Terapia ta wykorzystuje lecznicze właściwości 100 proc. tlenu pod zwiększonym ciśnieniem atmosferycznym. Jest pomocna w leczeniu wielu schorzeń, gdyż to jedna z najbardziej skutecznych metod dostarczania tlenu do tkanek.

Komora hiperbaryczna ENPOL, z której można skorzystać w Medarze, jest jedną z najbardziej skutecznych. Dlaczego? Otóż w normalnych warunkach dostarczanie tlenu do organizmu jest uzależnione od ukrwienia konkretnego obszaru ciała. W warunkach panujących w komorze hiperbarycznej – dzięki ciśnieniu – tlen ma właściwość przenikania nawet do nieukrwionych miejsc organizmu. Zwiększenie poziomu tlenu stwierdza się we krwi, limfie i płynie mózgowo-rdzeniowym. W komorze Medycznej ENPOL ciśnienie wynosi aż 3,2 ATA. U pacjentów korzystających z zabiegów tlenoterapii hiperbarycznej odnotowuje się prawie ośmiokrotny wzrost komórek macierzystych. Potwierdzają to badania: tlenem pod wysokim ciśnieniem stymuluje się szpik kostny do wytwarzania komórek macierzystych oraz pobudza je do działań naprawczych, co nie jest możliwe w przypadku stosowania komór z dwukrotnie niższym ciśnieniem.

– Jest to metoda naturalna, nieinwazyjna, która pomaga w leczeniu wielu schorzeń i dolegliwości. Przy dłuższym stosowaniu tlenoterapii w komorze hiperbarycznej dochodzi do naturalnej regeneracji własnych tkanek, zwiększa się ilość komórek macierzystych, poprawia się odporność organizmu – mówi Iwona Kiełtyka, specjalista neurolog z Przychodni Medar.

Kto powinien korzystać z komory? Pacjenci, którzy chcą się uchronić od chorób przewlekłych, już zmagają się z chorobami przewlekłymi i pragną skutecznie wspomóc oraz przyspieszyć ich leczenie. Również dla tych, którzy pragną podjąć aktywne działania, aby zminimalizować niekorzystne zmiany związane ze starzeniem się organizmu, uprawiają intensywnie sport i potrzebują szybkiej i skutecznej regeneracji organizmu.

Korzystanie z komory hiperbarycznej jest zalecane pacjentom, z alergią, chorobami skóry  zaburzeniami układów nerwowego, krwionośnego i pokarmowego. Tlenoterapia wskazana jest także przy infekcjach bakteryjnych i wirusowych, czy przewlekłym zapaleniu kości, depresji, nadwadze i otyłości, a także, gdy istnieje potrzeba poprawienia wyników sportowych. Lista schorzeń jest długa.

Co ciekawe i bardzo obecnie istotne, komora hiperbaryczna pomaga w ograniczeniu skutków COVID-19, zwłaszcza u pacjentów z niewydolnością płucną spowodowaną wirusem. Wiele osób, które przeszły już koronawirusa i są ozdrowieńcami, narzeka na długotrwałe skutki zarażenia. Są to m.in. gorsza kondycja płuc, problemy z oddychaniem i zmęczenie utrzymujące się nawet do kilku miesięcy po przebytej infekcji. Zdolność tlenu hiperbarycznego do penetracji tkanek pozwala na dostanie się odpowiedniej ilości tlenu do krwi, co hamuje procesy zapalne. Skuteczność leczenia tlenem hiperbarycznym potwierdzają badania przeprowadzone w samym centrum epidemii – chińskim mieście Wuhan. Wyniki działania tych zabiegów zostały określone jako bardzo pozytywne. Kolejne zabiegi znacząco poprawiają oddech pacjentów, redukując w znacznym stopniu duszności.

Medar zachęca wszystkich do skorzystania z komory hiperbarycznej.

Elektrostymulacja mięśni na nietrzymanie moczu…

Przychodnia Medar posiada również inne, niezwykle nowoczesne urządzenie – WONDER® BODY. Dzięki niemu oferuje zabieg do głębokiej stymulacji mięśni Kegla (dna miednicy). Specjalny program ćwiczeń daje wzmocnienie tych mięśni. Komfortowy zabieg nie wymaga wysiłku i pomaga powrócić do formy kobietom z zaburzeniami nietrzymania moczu. Szczególnie dedykowany jest paniom po porodach oraz w okresie okołomenopauzalnym.

Stymulacja umożliwia wzmocnienie głębokich struktur mięśniowych i tkanek odpowiedzialnych za utrzymanie narządów zapobiegając w ich obniżeniu i przywróceniu dobrej kondycji. Zabieg pozwala na dotarcie do mięśni bez skutków ubocznych i ingerencji chirurgicznej. Terapia, jeśli zostanie rozpoczęta na czas, stanowi doskonały sposób na zapobieganie i przeciwdziałanie rozwojowi zaburzeń inkontynencji oraz pomaga szybciej wrócić do formy po porodzie poprawiając komfort życia.

i wymarzoną sylwetkę

Dzięki rozbudowanej technologii HIEMS urządzenie WONDER® BODY pomaga także utrzymać piękną sylwetkę. Medar zaprasza do skorzystania z zabiegów zarówno te pacjentki, które nie mają czasu na treningi, jak i te, które są aktywne fizycznie i chcą jedynie poprawić kondycję.

Innowacyjna forma modelowania sylwetki buduje mięśnie, spala tłuszcz, usuwa cellulit zapewniając płaski brzuch, uniesione pośladki, smukłe uda, jędrne ramiona. Jeden zabieg trwający 25 minut jest równy trzem godzinom na siłowni, aktywuje aż…  36 tysięcy ćwiczeń mięśni. Medar zaprasza wszystkie panie. Naprawdę warto!

Komora hiperbaryczna i urządzenie – WONDER® BODY jest dostępne w Przychodni Medar ramach oferty komercyjnej.

Więcej informacji na temat nowinek technologicznych dostępnych w Przychodni Medar na jej stronie internetowej: www.przychodnia-medar.pl

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -