W województwie śląskim kolejny raz najlepsi maturzyści z Powiatu Kłobuckiego

0
307
Students writing an exam at university, horizontal

Maturzyści z Powiatu Kłobuckiego po raz kolejny okazali się najlepsi w województwie śląskim. Ich średnia to 81,82%.

W majowej sesji do egzaminu dojrzałości przystąpiło 220 uczniów z Powiatu Kłobuckiego, których zdawalność matur okazała się na poziomie 81,82%. Ogłoszony we wtorek, 11 sierpnia br. przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Jaworznie wynik daje pierwsze miejsce wśród 36 powiatów i miast na prawach powiatu w województwie śląskim.

-„Bardzo serdecznie gratuluję uczniom tak wspaniałego wyniku, dziękuję za Waszą pracowitość i odpowiedzialność. Słowa podziękowań kieruję także do dyrektorów i nauczycieli za trud i lata poświęcone naszej uzdolnionej młodzieży, dziękuję wszystkim pracownikom samorządowym zaangażowanym w codziennej pracy na rzecz naszych szkół.” – mówi Starosta Powiatu Kłobuckiego Henryk Kiepura.

Uczniowie z Powiatu Kłobuckiego powinni być z siebie dumni, ponieważ potrafili zmobilizować się do nauki w czasie kwarantanny. Na brawa zasługują również nauczyciele, którzy potrafili zdalnie przekazać wiedze, dzięki której został osiągnięty tak dobry wynik matur.

Ogłoszone przez OKE wyniki napawają do dumy:

  • wynik 81,82% zdawalności jest wyższy o 7.82 punkty procentowe od średniej krajowej, która wyniosła 74%;
  •  wynik 87,32% biorąc pod uwagę licea ogólnokształcące jest wyższy o 6 punktów procentowych od średniej krajowej, która wyniosła 81,10%;
  • wynik 73,03% biorąc pod uwagę technikum jest wyższy o prawie 11 punktów procentowych od średniej krajowej, która wyniosła 62,20%;

Za Powiatem Kłobuckim uplasowali się: Miasto Częstochowa z wynikiem 72.32%, Powiat Lubliniecki z wynikiem 70.19%, Powiat Myszkowski z wynikiem 64.16% oraz Powiat Częstochowski z wynikiem 55.81%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here