Masz zbędne książki, podaruj je innym

0
488

Dziesięć szpitalnych bibliotek powstanie dzięki Galerii Jurajskiej w Częstochowie. Firma jest w Częstochowie głównym partnerem ogólnopolskiej akcji przygotowanej przez Fundację Zaczytani.org. Wśród ambasadorów tego szczytnego programu znaleźć można m.in. Annę Dereszowską, Katarzynę Pakosińską, Mikołaja Roznerskiego, Dawida Kwiatkowskiego, Michała Rusinka czy Beatę Pawlikowską.

Masz zbędne książki, podaruj je innym 1

Biblioteki dla pacjentów uruchomione mają być w szpitalach w Częstochowie, Myszkowie i Zawierciu. Dziesięć „Zaczytanych Bibliotek” ma powstać jeszcze w tym roku. To, ile i jakie książki trafią do szpitali, zależy od ofiarodawców, którzy przyłączą się do akcji i oddadzą swoje książki.

Każdy z nas ma w domu książki, które zbierają kurz. Naszym projektem chcemy namówić mieszkańców do ich „uwolnienia” z regałów i przekazania pacjentom szpitali z Częstochowy, Radomska, Myszkowa, Bełchatowa, Wielunia, Blachowni, Zawiercia i Lublińca . Oddane pozycje stworzą księgozbiór, z którego będzie mogła skorzystać każda osoba, przebywająca w szpitalu, w tym dzieci i młodzież – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

Z okazji swoim 10. urodzin Galeria Jurajska zachęca swoich klientów do udziału w zbiórce książek. Zbiórka potrwa cały wrzesień. Celem akcji jest zebranie 20 tysięcy pozycji, z których skorzystać będzie mogło nawet 37 tys. osób przebywających w szpitalach.

Książki można wrzucać do specjalnych kartonów, które ustawione zostały na terenie Galerii Jurajskiej. W podziękowaniu darczyńcy otrzymają specjalne zakładki do książek.
Do akcji może przyłączyć się każdy, kto ma w domu nieczytane już, uszanowane książki – informuje Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej. – W jej ramach poszukujemy popularnych „czytadeł”, ale także klasycznych dzieł czy popularnych ostatnio kryminałów. Liczymy, że w naszych pudłach znajdziemy także bajki, szkolne lektury, piękne albumy i książki popularno-naukowe. Jednym słowy, wszystko, co może sprawić, że czas pobytu w szpitalu będzie biegł szybciej. – dodaje.

Galeria szuka wolontariuszy, którzy zajmą się segregacją książek i ułożeniem księgozbioru. Pomóc może każdy zainteresowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here