fbpx
Strona główna Polecane Maseczek i rękawiczek nie wyrzucamy byle gdzie

Maseczek i rękawiczek nie wyrzucamy byle gdzie

W internecie zaroiło się ostatnio od zdjęć, pokazujących, jak częstochowianie wyrzucają na ulicy jednorazowe rękawiczki, które musimy zakładać przed każdym wejściem do sklepu.

Takie nieodpowiedzialne zachowanie nie przyczynia się do zaśmiecania miasta, ale także może spowodować rozprzestrzenianie się koronawirusa, przed którym wszyscy próbujemy się bronić.


Głos w tej sprawie postanowił zabrać częstochowski samorząd, przypominając, jak we właściwy sposób należy się pozbywać materiałów ochronnych.
Jak przypomina miasto, maseczki i rękawiczki ochronne, których używamy w czasie epidemii powinny być wrzucane do pojemnika lub worka na odpady zmieszane. Nie wolno ich wyrzucać byle gdzie i byle jak.


Samorząd przypomina, że “odpady wytworzone przez osoby zdrowe (maseczki, rękawiczki) stosowane, np. w miejscu pracy, komunikacji miejskiej, w trakcie zakupów, w celu minimalizacji ryzyka zarażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa, powinny być wrzucane do pojemnika/worka na odpady zmieszane”.


W podobny sposób materiałów ochrony osobistej powinny się pozbywać także osoby przebywające na kwarantannie. Powinny one zbierać maseczki i rękawiczki w workach. Kiedy worki się napełnią, należy je związać, a następnie wyrzucić do pojemnika na śmieci zmieszane.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here