fbpx
Strona głównaPolecaneMarsz dla Izy dzisiaj także w Częstochowie

Marsz dla Izy dzisiaj także w Częstochowie

Na dzisiaj w kilkudziesięciu miastach i miasteczkach w całej Polsce zapowiedziano protestacyjne marsze w związku ze śmiercią w pszczyńskim szpitalu 30-letnej Izy. W Częstochowie rozpocznie się on o godzinie 15.30.

Organizatorzy protestów chcą wyrazić swoje oburzenie w związku ze śmiercią mieszkanki Pszczyny. Przypomnijmy: kobieta miała umrzeć, gdyż lekarze zamiast szybciej interweniować, czekali na obumarcie jej płodu, bojąc się oskarżenia o nielegalne przeprowadzenie aborcji.

Winą za tę tragedię obarcza się ubiegłoroczny wyrok Trybunału Konstytucyjnego mgr Julii Przyłębskiej zaostrzający przepisy aborcyjne.

Dzisiaj największa manifestacja ma się odbyć w Warszawie, właśnie przed siedzibą TK. O tej samej godzinie swoje protesty zapowiedzieli mieszkańcy innych miast. Na tę chwilę wydarzenia zgłoszono z ponad 50 miejscowości.

Częstochowie protest pod hasłem Ani jednej więcej! Marsz dla Izy  rozpocznie się o dzisiaj o godzinie 15. 30 na Placu Biegańskiego. Podobnie, jak w innych miejscowościach jego proszą, aby nie przynosić  żadnych flag.

– To nie miejsce i czas – czytamy na wydarzeniu utworzonym na Facebooku. – Prosimy o uszanowanie charakteru wydarzenia.  Prosimy natomiast, abyście wzięły/li transparenty, znicze, kwiaty, zdjęcia Izy i wszystko to czym chcecie wyrazić swoje uczucia w tej sytuacji.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -