Marcowe propozycje Kina „Karolinka”

0
265

Najnowszy repertuar lublinieckiego Kina „Karolinka” jest już dostępny na stronie MDK. Marzec przynosi wiele polskich propozycji filmowych.
Polscy reżyserzy dostarczają widzom bardzo różnorodnych filmów – w marcu będziemy mogli zobaczyć pełen spektrum ich twórczości, od komedii po horrory. Miesiąc kino zaczyna komedią „Swingersi” – czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o związkach, ale wstydzicie się zapytać. W rolach głównych: Ilona Ostrowska, Joanna Liszowska, Barbara Kurdej-Szatan, Michał Koterski, Krzysztof Czeczot, Antoni Królikowski i Tomasz Oświeciński.
Antoniego Królikowskiego zobaczymy również w sensacyjnym filmie Patryka Vegi „Bad Boy”. Tym razem reżyser odkrywa najgłośniejsze patologie w polskich klubach piłkarskich -powiązania z mafią i gangsterami, ustawianie meczów, groźby, zastraszania i agresję na stadionach. W filmie grają również: Maciej Stuhr, Andrzej Grabowski, Piotr Stramowski, Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Zawadzka i Zbigniew Zamachowski.
Kolejna polska propozycja to film Jana Komasy – reżysera nominowanego do Oscara „Bożego ciała”. „Sala samobójców. Hejter” opowiada o Tomku – studencie prawa, który wydalony z uczelni, nadal pobiera finansową pomoc. Kiedy jego dobroczyńcy odkrywają oszustwo i odcinają go od pieniędzy – zaczyna planować zemstę. Kreuje ją w najnowszych technologiach, ale odwet szybko przenosi się na rzeczywistość.
Ostatnia propozycja to horror „W lesie dziś nie zaśnie nikt” – tutaj również główną rolę odgrywają… nowe technologie. Grupa nastolatków uzależnionych od Internetu wyjeżdża na obóz, na którym smartfony stają się bezużyteczne. Młodzież musi zrobić jednak wszystko, by przeżyć.
W marcowym repertuarze warto również zwrócić uwagę na animacje – „Bayala i ostatni smok”, „Gang zwierzaków” czy „Sonic. Szybki jak błyskawica”. Z tej ostatniej propozycji, opowiadającej o przygodach sympatycznego jeża z gry, szczególnie ucieszy się młodzież.
Decyzją widzów w repertuarze MDK zamieścił również kryminał „Na noże” z udziałem Davida Craiga.
(Źródło: MDK Lubliniec)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here