fbpx
Strona główna Kultura i rozrywka Marcowe propozycje Kina „Karolinka”

Marcowe propozycje Kina „Karolinka”

Najnowszy repertuar lublinieckiego Kina „Karolinka” jest już dostępny na stronie MDK. Marzec przynosi wiele polskich propozycji filmowych.
Polscy reżyserzy dostarczają widzom bardzo różnorodnych filmów – w marcu będziemy mogli zobaczyć pełen spektrum ich twórczości, od komedii po horrory. Miesiąc kino zaczyna komedią „Swingersi” – czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o związkach, ale wstydzicie się zapytać. W rolach głównych: Ilona Ostrowska, Joanna Liszowska, Barbara Kurdej-Szatan, Michał Koterski, Krzysztof Czeczot, Antoni Królikowski i Tomasz Oświeciński.
Antoniego Królikowskiego zobaczymy również w sensacyjnym filmie Patryka Vegi „Bad Boy”. Tym razem reżyser odkrywa najgłośniejsze patologie w polskich klubach piłkarskich -powiązania z mafią i gangsterami, ustawianie meczów, groźby, zastraszania i agresję na stadionach. W filmie grają również: Maciej Stuhr, Andrzej Grabowski, Piotr Stramowski, Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Zawadzka i Zbigniew Zamachowski.
Kolejna polska propozycja to film Jana Komasy – reżysera nominowanego do Oscara „Bożego ciała”. „Sala samobójców. Hejter” opowiada o Tomku – studencie prawa, który wydalony z uczelni, nadal pobiera finansową pomoc. Kiedy jego dobroczyńcy odkrywają oszustwo i odcinają go od pieniędzy – zaczyna planować zemstę. Kreuje ją w najnowszych technologiach, ale odwet szybko przenosi się na rzeczywistość.
Ostatnia propozycja to horror „W lesie dziś nie zaśnie nikt” – tutaj również główną rolę odgrywają… nowe technologie. Grupa nastolatków uzależnionych od Internetu wyjeżdża na obóz, na którym smartfony stają się bezużyteczne. Młodzież musi zrobić jednak wszystko, by przeżyć.
W marcowym repertuarze warto również zwrócić uwagę na animacje – „Bayala i ostatni smok”, „Gang zwierzaków” czy „Sonic. Szybki jak błyskawica”. Z tej ostatniej propozycji, opowiadającej o przygodach sympatycznego jeża z gry, szczególnie ucieszy się młodzież.
Decyzją widzów w repertuarze MDK zamieścił również kryminał „Na noże” z udziałem Davida Craiga.
(Źródło: MDK Lubliniec)

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here