fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeMammobus znów zaparkuje w Częstochowie. Bezpłatne badania odbędą się 16 i 17...

Mammobus znów zaparkuje w Częstochowie. Bezpłatne badania odbędą się 16 i 17 stycznia

16 i 17 stycznia w Częstochowie po raz kolejny pojawi się mammobus. Bezpłatne badania dla pań w wieku od 50 do 69 lat realizować będzie LUX MED.

Do bezpłatnego badania są uprawnione kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi. Panie, które mogą się zgłosić, nie mogą mieć wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Na mammografię zaproszone są również te pacjentki, które są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED zaparkuje przy markecie Auchan (ul. Focha Ferdynanda 7/15). Badania wykonywane będą 16 stycznia od godz. 10.45 do 17.35 oraz 17 stycznia od godz. 10 do 16.

Organizator prosi o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 , 22 338 19 60 lub on-line na mammo.pl. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii oraz stawić się w wyznaczonym czasie w maseczce ochronnej.

Badanie jest realizowane w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka bez skierowania lekarskiego.

red., mat. UM Częstochowy

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -