fbpx

Oficjalne otwarcie Klubu Dziecięcego „Maluch +” w Gminie Ciasna

W Gminie Ciasna odbyło się oficjalne otwarcie żłobka dla maluchów – Klub Dziecięcy „Maluch +”. Obiekt powstał na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

klub malucha 2
Fot. UG w Ciasnej

W środę 5 maja 2021 roku, w Gminie Ciasna odbyło się oficjalne otwarcie Klubu Dziecięcego „Maluch +”. Żłobek jest pierwszym i jedynym obiektem tego typu w gminie, który oferuje profesjonalną opiekę nad dziećmi od 1 do 3 roku życia.

W wyniku realizowanego zadania inwestycyjnego placówka świadczyć będzie opiekę nad 20 maluchami. Jest to bardzo dobra wiadomość dla rodziców, którym ciężko było pogodzić pracę zawodową z opieką nad dzieckiem.

W obiekcie znajduje się Sala Główna, tzw. bawialnia pełna zabawek i przyborów kreatywnych (wszystkie rzeczy posiadają atesty), w której dodatkowo dzieci będą spożywały posiłki. Do dyspozycji dzieci jest również sypialnia. Nad dobrem maluchów będą czuwać trzy opiekunki, plus jedna pani wspomagająca.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 1 300 000 zł, z czego połowa to dofinansowanie z Rządowego programu „Maluch +”.

Pobyt dziecka w Klubie Dziecięcym będzie kosztować rodziców 250 zł miesięcznie. Jest to stała kwota plus dodatkowa dzienna stawka żywieniowa w wysokości 13 zł. Resztę dofinansowuje już gmina.

Stanowisko kierownika obiektu pełni Pani Monika Paruzel.

Film z otwarcia obiektu. Ciasna TV