Siatkarki KS Częstochowianki Małgorzata Kozak i Martyna Chmielewska walczyły w turnieju finałowym Mistrzostw Polski kadetek w siatkówce plażowej, który rozgrywany był w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Małgorzata Kozak i Martyna Chmielewska znalazły się w najlepszej 16 par kadetek w Polsce. Podopieczne trener Urszuli Jędrys-Szynkiel najpierw zajęły miejsce w czołowej czwórce kadetek w województwie śląskim. Później przebrnęły przez turniej półfinałowy mistrzostw Polski kadetek, by awansować do turnieju finałowego, w którym znalazło się 16 najlepszy par.

Podczas turnieju finałowego częstochowska para grała trzy mecze. W pierwszym przegrała, ale w drugim spotkaniu częstochowskie siatkarki wygrały i utrzymały się w turnieju. Niestety w trzecim meczu przyszła druga porażka, która wyeliminowała Małgorzatę Kozak i Martynę Chmielewską z dalszych gier. Częstochowianki zostały sklasyfikowane na wysokim 9. miejscu w Polsce!

Małgorzata Kozak i Martyna Chmielewska z KS Częstochowianki zajęły 9. miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w siatkówce plażowej 2

– Dziewczyny po raz pierwszy zagrały w turnieju finałowym Mistrzostw Polski kadetek i to już jest ich duży sukces – mówi trener Urszula Jędrys Szynkiel. – Walczyły, bo wygrały jeden mecz, który pozwolił im zająć 9. miejsce. Myślę, że to dobre przetarcie przed przyszłym sezonem i grą tej pary w kategorii juniorek.

Podczas uroczystej ceremonii otwarcia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Małgorzatę Kozak spotkał duży zaszczyt. Jako reprezentantka wszystkich 32 zawodniczek odczytała uroczyste ślubowanie w imieniu siatkarek i siatkarzy.