Madsen i Miśkowiak walczyli w finale IMME. Madsen na podium

W Toruniu rozegrany został finał Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi. Dobrą formę przed sezonem zaprezentował Duńczyk Leon Madsen. Zawodnik zielona-energia.com Włókniarz zajął w finale IMME 3. miejsce.

Kibice zielona-energia.com Włókniarz w finale IMME trzymali kciuki za dwóch częstochowskich zawodników. Na liście startowej znaleźli się Leon Madsen i Jakub Miśkowiak. Madsen był zaliczany do faworytów finału, ale starty na toruńskiej MotoArenie rozpoczął źle. W dwóch pierwszych biegach przyjechał dwa razy ostatni. Dopiero dalszą część turnieju Madsen miał bardzo dobrą. W trzech kolejnych startach zdobył 8 punktów, co dało mu miejsce w półfinale.

Madsen musiał wygrać półfinał, bo tylko zwycięzcy wchodzili do wielkiego finału. I tak też się stało. Choć Duńczyk przegrał start to bardzo dobrze jechał na dystansie, gdzie wyprzedził rywali i awansował do finału.

W nim przegrał z najlepszym żużlowce IMME 2022 Bartoszem Zmarzlikiem oraz z drugim Tai Woffindenem. Ale przyjechał przed Nicki Pedersenem i wywalczył brązowy i medale i 3. miejsce na podium IMME.

Jakub Miśkowiak toruńskiego finału IMME nie będzie wspominał dobrze. W rundzie zasadniczej zdobył tylko 5 punktów, co nie dało nawet awansu do półfinałów. Miśkowiak został sklasyfikowany na 13. pozycji.

AK, foto: AK

Klasyfikacja końcowa PGE IMME im. Zenona Plecha: 1.Bartosz Zmarzlik 13 (3,2,3,3,2) + 1. miejsce w finale, 2. Tai Woffinden 9 (0,2,1,3,3) + 1. miejsce w półfinale + 2. miejsce w finale; 3. Leon Madsen 8 (0,0,3,2,3) + 1. miejsce w półfinale + 3. miejsce w finale ; 4.Nicki Pedersen 12 (2,3,3,1,3) + 4. miejsce w finale; 5. Jack Holder 10 (1,3,2,2,2) + 2. miejsce w półfinale; 6. Mikkel Michelsen 8 (3,1,1,3,0) + 2. miejsce w półfinale 7. Martin Vaculik 7 (3,3,0,1,0) + 3. miejsce w półfinale; 8. Maciej Janowski 7 (2,2,1,2,0) + 3. miejsce w półfinale, 9. Janusz Kołodziej 9 (3,1,1,1,3) + 4. miejsce w półfinale 10. Patryk Dudek 8 (2,1,3,0,2) + 4. miejsce w półfinale, 11. Jason Doyle 6 (0,0,2,3,1), 12. Dominik Kubera 6 (2,1,2,0,1), 13. Jakub Miśkowiak 5 (1,0,0,2,2), 14. Robert Lambert 5 (1,0,2,1,1), 15. Paweł Przedpełski 4 (1,3,0,0,0), 16. Wiktor Lampart 3 (0,2,0,0,1).