Ludzie teatru nagrodzeni

0
251

Podczas uroczystości w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie wręczono Nagrody Teatralnej Prezydenta Miasta Częstochowy. Laureatami tej nagrody w tym roku zostali: Agata Ochota, Waldemar Cudzik i Wojciech Kowalski. W kategorii “Spektakt sezonu” nagrodzono spektakl ,,Czyż nie dobija się koni?” w reżyserii dyrektor artystycznej miejskiej sceny, Magdaleny Piekorz.

Ludzie teatru nagrodzeni 1


W kategorii „Najlepsza rola żeńska w premierowym w sezonie artystycznym 2018/2019 spektaklu Teatru im. Adama Mickiewicza” nagrodę otrzymała Agata Ochota za rolę Pani Venable w dramacie „Nagle, zeszłego lata” Tennessee Williamsa, w reżyserii Krzysztofa Knurka.
Za „Najlepszą rolę męską w premierowym w sezonie artystycznym 2018/2019 spektaklu Teatru” nagrodę odebrał Waldemar Cudzik za rolę Merkina w sztuce „Poniżej pasa” Richarda Dressera, w reżyserii André Hübnera-Ochodlo.
Wojciech Kowalski zwyciężył w kategorii „Twórca związany ze środowiskiem teatralnym Częstochowy”. Nagrodzono go za reżyserię i aktorstwo w spektaklu „Miłość – uwolnić słowa”.
W trakcie uroczystości ogłoszono również wyniki plebiscytu na najlepszy – zdaniem publiczności. ,,Spektaklem sezonu”. Została nim inscenizacja „Czyż nie dobija się koni?”.
Statuetki nagrodzonym wręczali: prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, jego zastępca Ryszard Stefaniak oraz Rektor Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska, która reprezentowała Kapitułę Nagrody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here