fbpx
Strona głównaWiadomościLubliniecLubliniecki Bulwar Europejski z nagrodą

Lubliniecki Bulwar Europejski z nagrodą

Lubliniecki Bulwar Europejski z nagrodą. Miasto za tę inwestycję otrzymało wyróżnienie w kategorii „Przestrzeń publiczna w zieleni” w ramach XIV Konkursu na Najlepiej Zagospodarowaną Przestrzeń Publiczną w Polsce. Jego organizatorem było Towarzystwo Urbanistów Polskich i Związek Miast Polskich.

[post_gallery]

Kapituła Konkursu doceniła urbanistyczną czytelność założenia parkowego, kompozycyjny podział na strefy aktywności oraz strefy ciszy i odpoczynku, a także dużą dbałość o rozwiązania materiałowe małej architektury wzbogacające zieloną przestrzeń publiczną – informuje samorząd lubliniecki.

W wyniku kwalifikacji w 1 etapie konkursu nominowanych do nagród zostało aż 18 przestrzeni. Ostatecznie przyznano łącznie 8 nagród i wyróżnień oraz Grand Prix, w trzech kategoriach.

Nagrodzony Bulwar Europejski w Lublińcu, to II etap realizacji koncepcji urbanistycznej “Rzeka Lublinica jako oś rekreacji rodzinnej”. Zakłada ona zagospodarowanie i rewitalizację niezabudowanych terenów nadrzecznych zlokalizowanych w małej odległości od centrum Lublińca.

W ramach tej inwestycji w mieście utworzono parkową przestrzeń do wypoczynku i rekreacji, pełniącą rolę zdrowotną i ochronną, którą wzbogacono o budynek multimedialnej biblioteki, oferującej funkcje kulturowe i edukacyjne.

O konkursie można przeczytać pod linkiem https://www.tup.org.pl/index.php?option=com_content…

(fot. Miasto Lubliniec)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -Politechnika Opolska