fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaKultura i rozrywkaLubliniec. Muzyka nie taka poważna, czyli retransmisja koncertu Andre Rieu

Lubliniec. Muzyka nie taka poważna, czyli retransmisja koncertu Andre Rieu

Bilety na retransmisję najnowszego koncertu wybitnego holenderskiego skrzypka Andre Rieu rozeszły się jak przysłowiowe „świeże bułeczki”. 8 sierpnia, kiedy miała miejsce projekcja muzycznego spektaklu z Maaastricht, sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury była w 100% wypełniona. W czym tkwi fenomen Andre Rieu?

Skoro utwory Johanna Straussa dla ówczesnych ludzi były muzyką rozrywkową, dlaczego nie potraktować by ich również w ten sposób teraz? Andre Rieu pokazuje, że to jest możliwe. Jego koncerty wywołują mnóstwo pozytywnych emocji. Teraz, kiedy swoją szczególną uwagę kompozytor i dyrygent poświęca walcom – nogi same rwą się do tańca.

Lubliniec. Muzyka nie taka poważna, czyli retransmisja koncertu Andre Rieu 1
fot. MDK Lubliniec

Blisko 3-godzinne widowisko pozwala przenieść się w czasie i przestrzeni – na rynek Maastricht, w otoczenie starych i urokliwych kamieniczek, tworzących oryginalną salę koncertową. W pierwszych chwilach retransmitowanego koncertu dociera do widzów gwar, jaki panuje zwykle przed wielkim wydarzeniem, zapowiedzi konferansjerów, wielkie odliczanie… Realizatorzy dokonali wszelkich starań, by widz – gdziekolwiek na świecie się znajduje – mógł poczuć ów wyjątkowy klimat.

Kolejne utwory przeplatane są humorem, zabawą, zaglądaniem „za kulisy”. W czasie retransmisji orkiestra Johanna Straussa wykonuje klasyczne, znane wszystkim utwory, jak „Nad pięknym modrym Dunajem” (Johann Strauss syn), czy „Oda do radości” (Ludwig van Beethoven). Co więcej Andre Rieu z solistami i muzykami – aranżuje współczesne piosenki popularne (wspomnieć tu należy chociażby „Hallelujah” Leonarda Cohena) i sięga do tych utworów, o których być może niewielu słyszało.

Widzowie Kina „Karolinka” po skończonej retransmisji, wychodzili z sali kinowej z uśmiechami na twarzy. W holu MDK można było usłyszeć pełne zachwytu opinie „Koncert wbija w fotel!”, „Niesamowite widowisko!”, „Przyjdę na to po raz drugi!”, „To prawdziwa uczta dla serca, ucha”.

Lubliniec. Muzyka nie taka poważna, czyli retransmisja koncertu Andre Rieu 2
fot. MDK Lubliniec

Andre Rieu zapowiedział również drugą część koncertu. Zanim jednak pojawi się ona w Kinie „Karolinka” – zapraszamy 11 września jeszcze raz na retransmisję koncertu „Zatańczymy?”. Dajcie się porwać nie takiej znowu poważnej muzyce.

11 września 2019, godz. 18.00. „Andre Rieu – zatańczymy?” retransmisj najnowszego koncertu z Maastricht. Bilety do nabycia na stronie www.bilety.mdk.lubliniec.pl lub w kasie kina (po godzinie 15.00)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -