fbpx
Strona głównaDomOgródLubliniec. Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin.

Lubliniec. Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Katowicach, zaprasza wszystkich zainteresowanych, na Dni Otwarte zorganizowane w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin.

12 maja w Lublińcu, przy ulicy Pustej 4, odbędzie się spotkanie pasjonatów i hodowców roślin.

Podczas czwartkowego pytania będzie można dowiedzieć się w jaki sposób dbać o rośliny, jak skutecznie, a jednocześnie ekologicznie walczyć ze szkodnikami, które je atakują.

Czy rośliny potrzebują paszportu? Czy w Polsce uprawia się rośliny GMO? Skąd wiemy, ile nasion z zakupionej torebki nam skiełkuje? Jakie zagrożenia niesie ze sobą niewłaściwe stosowanie środków chemicznych w uprawach roślin? Będzie można się dowiedzieć, jak szczepić drzewka w sadzie i założyć przyjazny owadom ogród.

To tylko niektóre pytania i zagadnienia, które zostaną poruszone podczas Dnia Otwartego.

Rośliny, źródło naszego pożywienia, ale też oaza odpoczynku. Cieszą oko, są elementem aranżacji przestrzeni, a także powodem satysfakcji, gdy uda nam się samodzielnie wyhodować jakiś okaz.

Coraz częściej sięgamy po nie w naszej diecie, doceniając jak wiele cennych składników odżywczych zawierają. Ważne, by wiedzieć, jak uprawiać warzywa żeby rosły zdrowe i nie zawierały w sobie szkodliwych chemicznych substancji. Warto zdawać sobie sprawę, że pracownicy Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa wytrwale kontrolują nasiona, środki ochrony roślin i nawozy, aby spełniały określone wymogi i nasze potrzeby. Jeśli jest możliwość czerpania wiedzy od fachowców, to dlaczego z tego nie skorzystać?

Nie trzeba być osobą, która uprawia warzywa, czy kwiaty na wielką skalę. Każdy, komu bliski jest świat roślin, może pojawić się w lublinieckiej siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Roślin i Nasiennictwa już w najbliższy czwartek(12 maja).

Spotkanie odbędzie się przy ul. Pustej 4 w Lublińcu, w godz. 10-14.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie

Popularne

- Advertisment -Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie