fbpx
Strona głównaWiadomościLubliniecLubiteka zaprasza na zajęcia z okazji Jubileuszu 750-lecia Lublińca

Lubiteka zaprasza na zajęcia z okazji Jubileuszu 750-lecia Lublińca

Wykład o genealogii, spotkanie z planszówkami, warsztaty kodowania, to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez Bibliotekę w Lublińcu z okazji obchodów 750-lecia miasta.

Dziś i jutro(27 i 28 maja), Lubiteka przygotowała rozmaite atrakcje, które jednocześnie wpisują się w kalendarz obchodów 750-lecia Miasta Lubliniec.

Będzie można wziąć udział w wykładzie o genealogii z Alanem Jakmanem, członkiem-założycielem Stowarzyszenia Polscy Profesjonalni Genealodzy, członkiem Polskiego Towarzystwa Genealogicznego oraz Association of Professional Genealogists. Spotkanie:„Detektywi na tropie rodzinnych historii: zgłębianie dziejów rodzinnych”, już dziś o godz. 17:00.

Jednocześnie odbędą się planszówkowe zmagania, które rozpoczną się już o godz. 16:00. Prowadzący to spotkanie Grzegorz Drynda, objaśni dokładnie zasady gier i pomoże wybrać odpowiednią planszówkę.

Nie lada gratką będą warsztaty kodowania i programowania, skierowane do dzieci w wieku 7-11 lat. Te ważne współcześnie umiejętności przynoszą ogromne korzyści w rozwoju dziecka, rozwijają logiczne i algorytmiczne myślenie. Zajęcia połączone będą z Baśniowym Teatrzykiem Kukiełkowym „O żabkach i Żuczku”. O udziale w zajęciach decyduje kolejność przyjścia, liczba miejsc jest ograniczona.

Warsztaty kodowania odbędą się także jutro, w sobotę, od godziny 11:00. Tym razem pod hasłem Kodowanie dla Malucha. Organizatorzy zapraszają dzieci od 4 do 6 lat razem z rodzicami i opiekunami.

O bieżących wydarzeniach w Lubitece, można przeczytać na

http://www.biblioteka.lubliniec.pl/

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV