fbpx

Lotnisko w Rudnikach gości psie piękności. Trwa Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych

Rudnickie lotnisko jest gospodarzem Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych. W ten weekend zaprezentuje się ponad cztery tysiące rasowych czworonogów! Patronat nad wydarzeniem objęła Gmina Rędziny.

Od 21 do 23 lipca na Lotnisku Rudniki odbywa się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. Impreza zorganizowana przez częstochowski oddział Związku Kynologicznego w Polsce.

Wystawy psów cieszą się ogromną popularnością od lat. Nic dziwnego – pojawiają się na nich piękne i wytresowane czworonogi, które potrafią wzbudzić wyłącznie pozytywne emocje. To także niepowtarzalna okazja do obejrzenia wielu ras, także tych rzadko w Polsce spotykanych.

Ogary, dalmatyńczyki, jamniki, berneńskie psy pasterskie, nowofundlandy, psy myśliwskie, buldogi angielskie, owczarki niemieckie i wiele innych ras będzie można podziwiać od piątku do niedzieli.

– Zapraszamy serdecznie – mówi przewodniczący częstochowskiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce Tomasz Sławik. – To duże wydarzenie, bo nasza wystawa zgromadzi ponad cztery tysiące psów rasowych.

W piątek 21 lipca Lotnisko Rudniki można odwiedzać do godz. 18, sobotnie zmagania i konkurencje będzie można oglądać od 9.45 do 14, zaś niedzielna odsłona imprezy rozpocznie się także o 9.45, a finał zaplanowano na godz. 15.

Wstęp na wydarzenie jest płatny, bilety w cenie – normalny 10 zł, rodzinny 25 zł.

Lotnisko w Rudnikach gości psie piękności. Trwa Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych 1

Mapka dojazdowa

Lotnisko w Rudnikach gości psie piękności. Trwa Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych 2

red., mat UG Rędziny

Czytaj także: Piknik z Rio 2023, czyli na sportowo ze sztukami walki w Złotym Potoku