Łódzka otwarta

0
330

Znowu będzie można jeździć ulicą Łódzką na całej jej długości. Otwarto właśnie wyremontowany odcinek drogi od ulicy Poleskiej do ronda 7 Dywizji Piechoty. Ruch samochodowy wrócił na zamknięty od kilku miesięcy fragment ulicy.W ramach zadania, które kosztowało nieco ponad 3,5 mln złotych, wybudowano na odcinku blisko kilometra między innymi nową infrastrukturę podziemną (wraz z sieciami kanalizacyjnymi), konstrukcję i nawierzchnię drogi, chodniki, zjazdy, oświetlenie i oznakowanie oraz zreorganizowano zieleń. – wylicza rzecznik prasowy MZDiT Maciej Hasik. – Dzięki wprowadzonym ograniczeniom, zmianom parametrów drogi i wybudowaniu wyniesionych skrzyżowań z ulicami: Wawrzynowicza, Elsnera i Małopolską, ruch samochodowy będzie odbywał się w spokojniejszy niż dotąd sposób – zapewnia.


Jak chwali się Miejski Zarząd Dróg i Transportu, na remontowanym odcinku udało się ekipom budowlanym nie tylko utrzymać dotychczasową zieleń, ale także dosadzić nową.

Przedłużający się i odkładany w czasie remont ulicy, jak wyjaśnia MZDiT, wynikał m.in. z konieczności sformatowania wniosku o dofinansowanie inwestycji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.


Zabiegi te przyniosły zamierzony efekt – przebudowa została dofinansowana kwotą ponad 1,5 mln złotych – informuje Maciej Hasik.

(IBS), (Fot. MZDiT Częstochowa)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here