Lodowa Gala coraz bliżej

0
997

Już w pierwszą sobotę lutego czeka nas niezwykle ekscytujące wydarzenie sportowe, żużel na lodzie. Na lodowisku przy ul. Boya-Żeleńskiego w Częstochowie odbędzie się Runda Finałowa Dwumeczy Nieoficjalnych Indywidualnych Mistrzostw Polski Mini Żużla na Lodzie. Ścigać się będzie kilkunastu zawodników z Częstochowy, Gdańska, Rybnika oraz przede wszystkim z klubu UKS Speedway Rędziny.

Częstochowskiej “Gali Lodowej” towarzyszyć będą wyścigi “dorosłych” żużlowców na 500-setkach. Na dzisiaj swój start zapowiedziało dwóch zawodników z Polski i dwóch żużlowców czeskich.

– Częstochowska gala nawiązuje do Opolskiej Gali Lodowej — informuje prezes klubu UKS Speedway Rędziny, a jednocześnie główny organizator gali, Sławomir Misiewicz.
Jak opowiada prezes Misiewicz, głównym celem zawodów jest propagowanie mini żużla jako takiego, a rędzińskiego klubu w szczególności. Gala ma być również wsparciem finansowym dla klubu. Młodzi żużlowcy ostro już trenują, aby wypaść na gali jak najlepiej.

Żużlowce zawody na lodzie odbędą się 1 lutego. Start godzina 17. Czternastu mini żużlowców ścigać się będzie w Nieoficjalnych Mistrzostwach Polski w Mini Żużlu na Lodzie, a zawodom towarzyszyć będą pokazy tzw. 500-setek. Jak zapowiada prezes Misiewicz, jeśli uda się zaprosić do Częstochowy więcej zawodników w tej drugiej kategorii, także dla nich przygotowana zostanie osobna rywalizacja

Cena biletu na zawody wynosi 25 złotych. Organizatorem turnieju jest UKS Speedway Rędziny przy wsparciu Gminy Rędziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here