W pierwszym spotkaniu I rundy eliminacji Pucharu Konferencji Europy litewski FK Suduva Marijampole wygrał z łotewskim FC Valmiera 2:1 zdobywając gola z rzutu karnego w doliczonym czasie gry.

Piłkarze Rakowa debiut w europejskich pucharach rozpoczną od II rundy eliminacji w Pucharze Konferencji Europy. Częstochowianie czekają na zwycięzcę z meczu FK Suduva Marijampole – FC Valmiera. W pierwszym spotkaniu Litwini pokonali Łotyszy 2:1. Co ciekawe, wszystkie 3 gole padły z rzutów karnych. Gole dla gospodarzy zdobyli Nicolas Gorobsov oraz Aleksandr Gargalatzidis. Dla gości celnie trafił Raimonds Krollis.

Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze (28. minuta), ale goście wyrównali w 35. minucie. Po zmianie stron długo zanosiło się na remis. Piłkarze FK Sudova dopiero w 5. minucie doliczonego czasu gry zapewnili sobie zwycięstwo strzelając gola z… rzutu karnego.

Litwinom do awansu wystarczy remis w rewanżu.

Raków pierwszy mecz rozegra 22 lipca na Litwie lub na Łotwie. Rewanż odbędzie się 29 lipca w… Bielsku-Białej, gdzie Raków będzie gospodarzem rewanżu…

FK Suduva Marijampole – FC Valmiera 2:1 (1:1)

Litwini wygrali nieznacznie z Łotyszami, ale na rywala Raków musi poczekać do 15 lipca 2