Lider za silny dla koszykarzy AZS Częstochowa

Koszykarze AZS Częstochowa w piątkowy wieczór grali w Bytomiu z prowadzącą w tabeli Polonią. Zgodnie z przypuszczeniami mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy 119:52.

Koszykarze AZS Częstochowa walczą i wygrywają z drużynami z dołu i środka tabeli, ale spotkania ze ścisłą czołówką za raczej poza ich zasięgiem. W piątek częstochowianie grali w Bytomiu z liderem Polonią. Bytomianie wygrali różnicą 67 punktów.

Już w pierwszej kwarcie gospodarze wypracowali sobie sporą 19 punktową przewagę, którą później stale powiększali. O 67-punktowej porażce zadecydowała ostatnia kwarta, którą AZS przegrał 4:30…

Trenerzy częstochowskiego zespołu mecz z silnym liderem potraktowali szkoleniowo. Dali pograć najmłodszym zawodnikom.

Po 27 meczach AZS ma na koncie 34 punkty i zajmuje 12. pozycję. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały 3 mecze.