Strona główna Sport Lider AZS Częstochowa wygrał na boisku wicelidera KS Rudziniec. Częstochowscy siatkarze umacniają...

Lider AZS Częstochowa wygrał na boisku wicelidera KS Rudziniec. Częstochowscy siatkarze umacniają się na 1. miejscu…

Siatkarze prowadzącego w 1 lidze śląskiej AZS Częstochowa wygrali wyjazdowe spotkanie z wiceliderem KS Rudziniec 3:1 i umocnili się na 1. miejscu w tabeli.

Mecz AZS-u Częstochowa z KS-em Rudziniec pierwotnie planowany był na sobotę w częstochowskiej Hali Polonia. Z uwagi na sobotni pogrzeb byłego siatkarza AZS-u Częstochowa i Norwida Częstochowa Romana Gulczyńskiego część siatkarzy wybiera się na pogrzeb. Dlatego działacze AZS-u zaproponowali zmianę terminu. Rywale przystali, ale zaproponowali zmianę gospodarza. Dlatego mecz zamiast w sobotę w Częstochowie, został rozegrany już w piątek w Rudzińcu.

Spotkanie było hitem kolejki. Wicelider 1 ligi śląskiej KS Rudziniec podejmował lidera AZS Częstochowa. Częstochowscy siatkarze bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Podopieczni trenera Roberta Szczerbaniuka po dwóch setach prowadzili już 2:0. Biało-zieloni mogli wygrać bez straty seta, ale przegrali w trzecim secie po grze na przewagi do 26!

Czwarty set też był wyrównany. Gospodarze prowadzili już 21:20, ale ostatecznie skończyło się 25:23 dla AZS-u i 3:1 w całym meczu.

Po wygranej w Rudzińcu wszystko wskazuje na to, że AZS wygra rozgrywki w 1 lidze śląskiej. Przypomnijmy, że po 14 meczach AZS ma na koncie 39 punktów. KS Rudziniec w 12 spotkaniach wywalczył 26 „oczek”.

KS Rudziniec – AZS Częstochowa 1:3 (23:25, 19:25, 28:26, 23:25)