W Lublińcu rusza letnie kino „Karolinka”

0
344

Od 24 lipca w Lublińcu rusza letnie Kino „Karolinka” pod chmurką.

Seanse filmowe będą puszczane o 20:30 w każdy piątek aż do końca wakacji przed Miejskim Domem Kultury. Na widzów czekać będą leżaki. Wstęp wolny.

Jakie filmy zobaczą mieszkańcy Lublińca?

-„Układając repertuar plenerowego kina, mieliśmy za cel pokazać lublińczanom filmy wysoko oceniane przez krytyków, wyjątkowe pod względem artystycznym, a jednocześnie – poruszające ważne tematy„– mówi Agata Woźniak-Rybka, dyrektor MDK o przygotowaniach do projekcji filmowych. Konsultacje w sprawie wyboru filmów prowadzone były m.in. z instytucją Silesia Film, która współorganizuje kino letnie na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

W trakcie pokazów Kina „Karolinka” pod chmurką będzie można zobaczyć następujące filmy:

  • 24 lipca: „Najlepszy”, reż. Łukasz Palkowski
  • 31 lipca:  „Green book”, reż. Peter Farrelly
  • 7 sierpnia: „Zabawa, zabawa”, reż. Kinga Dębska
  • 14 sierpnia: „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, reż. Paolo Genovese
  • 21 sierpnia: „Projekt Floryda”, reż. Sean Baker
  • 28 sierpnia: „Cudowny chłopak”, reż. Stephen Chbosky

Każda projekcja będzie poprzedzona krótkometrażowym filmem Reżysera Życia. Pod tym pseudonimem tworzy Daniel Rusin. Jego filmy inspirowane są codziennością – opowiedziane historie poruszają i wybijają z obojętności, zwracają uwagę na problemy, o których często nie mamy pojęcia. I chociaż Reżyser Życia porusza trudne tematy – jego filmy w serwisie YouTube ogląda kilka milionów widzów.

Ze względu na sytuację epidemiczną obowiązywać będzie reżim sanitarny – wiąże się to z ogrodzeniem terenu, koniecznością dezynfekcji rąk przy wejściu na teren kina letniego oraz zachowaniem dystansu. Wcześniej będzie można zaopatrzyć się w Galerii pod Glinianym Aniołem w popcorn i napoje.

Kino „Karolinka” pod chmurką jest częścią Miejskiego Projektu Streetworkingowego – Lubliniec Miasto Dobrych Emocji. 

W Lublińcu rusza letnie kino „Karolinka” 1 W Lublińcu rusza letnie kino „Karolinka” 2 W Lublińcu rusza letnie kino „Karolinka” 3 W Lublińcu rusza letnie kino „Karolinka” 4 W Lublińcu rusza letnie kino „Karolinka” 5 W Lublińcu rusza letnie kino „Karolinka” 6 W Lublińcu rusza letnie kino „Karolinka” 7

(Źródło: MDK Lubliniec)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here