fbpx
Strona głównaPolecaneLetni Jurajski Festiwal Muzyczny zawitał do Bobolic. Teraz powróci na Stary Rynek

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny zawitał do Bobolic. Teraz powróci na Stary Rynek

Tak, jak zapowiadaliśmy w miniony weekend Letni Jurajski Festiwal Muzyczny odwiedził Bobolice. Teraz powróci na Stary Rynek.

24 lipca na Zamku w Bobolicach wystąpił kwartet Four Cellos. Uszy melomanów cieszyli dźwiękami Adam Klocek (wiolonczela i prowadzenie), Emilia Sługocka (wiolonczela), Siergiej Rysanow (wiolonczela) oraz Zofia Kulisiewicz (wiolonczela).

Był to piąty koncert wpisujący się w program Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego. Przypomnijmy, że to najnowsza propozycja przygotowana przez Filharmonię Częstochowską. Organizatorzy zaznaczają, że pomysł zrodził się z potrzeby kontaktu z publicznością (po długiej przerwie spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi) oraz chęci połączenia różnorodnych w charakterze propozycji muzycznych w wykonaniu filharmonijnych zespołów kameralnych oraz Orkiestry i Chóru Filharmonii Częstochowskiej “Collegium Cantorum” z wrażeniami turystyczno–krajoznawczymi. Stąd festiwalowe koncerty organizowane są na szlaku Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny zawitał do Bobolic. Teraz powróci na Stary Rynek 1
Letni Jurajski Festiwal Muzyczny w Bobolicach (fot. Agnieszka Małasiewicz/Filharmonia Częstochowska)

Festiwal zainaugurował koncert na Starym Rynku. Orkiestra Kameralna Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka przygotowała wówczas “Koncert muzyki polskiej w 100-lecie Trzeciego Powstania Śląskiego”. Wydarzenie dopełniła historyczna opowieść dr Juliusza Sętowskiego, szefa Ośrodka Dokumentacji Dziejów Częstochowy (relacja TUTAJ). W kolejnych tygodniach muzycy odwiedzili zaś Podlesice, Olsztyn, Zawiercie i właśnie Bobolice.

Teraz Letni Jurajski Festiwal Muzyczny powróci na Stary Rynek w Częstochowie. 31 lipca o godz. 19 wystąpi tu Jura Woodwinds Trio. Zespół tworzą Wojciech Pompka (obój), Robert Gudaja (klarnet) i Jan Wiśniowski (fagot). Wydarzenie poprowadzi
Dariusz Madejski. Wstęp jest wolny, ale ograniczony zasadami sanitarnymi. Szczegóły: www.filharmonia.com.pl.

ZS

Czytaj także: Pochodząca z Częstochowy Anna Rozenberg debiutuje pierwszym tomem serii o inspektorze Redfernie

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here