fbpx
Strona głównaUncategorizedLetni Jurajski Festiwal Muzyczny tym razem zawitał do Olsztyna

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny tym razem zawitał do Olsztyna [ZDJĘCIA]

Olsztyński występ kwartetu smyczkowego muzyków Filharmonii Częstochowskiej był kolejną odsłoną trwającego do końca sierpnia Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego.

Trzecia wakacyjna odsłona koncertów organizowanych przez Filharmonię Częstochowską już za nami. Tym razem Letni Jurajski Festiwal Muzyczny dotarł do Olsztyna. Koncert nie odbył się jednak w plenerze, jak jak poprzednie odsłony, a w zabytkowym i obdarzonym niezwykłą akustyką, wnętrzu Kościoła św. Jana Chrzciciela. To tu 10 lipca zabrzmiały serenady Mozarta w wykonaniu Alicji Miruk-Mirskiej – skrzypce, Siergieja Wowkotruba – skrzypce, Malwiny Kęsickiej – altówka oraz Adama Klocka – wiolonczela. Dyrektor częstochowskiej instytucji poprowadził również wieczór.

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny tym razem zawitał do Olsztyna [ZDJĘCIA] 1
Letni Jurajski Festiwal Muzyczny w Olsztynie (fot. Agnieszka Małasiewicz/Filharmonia Częstochowska)

Przypomnijmy, że to festiwalowa nowość w Częstochowie. Letni projekt filharmonii zainaugurowany został w ostatnią sobotę czerwca na zrewitalizowanym Starym Rynku. . Orkiestra Kameralna Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka przygotowała wówczas “Koncert muzyki polskiej w 100-lecie Trzeciego Powstania Śląskiego”. Wydarzenie dopełniła historyczna opowieść dr Juliusza Sętowskiego (zdjęcia z wydarzenia prezentujemy TUTAJ). Drugi koncert z cyklu zorganizowano zaś w Podlesicach (relacja TUTAJ).

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny tym razem zawitał do Olsztyna [ZDJĘCIA] 2
Letni Jurajski Festiwal Muzyczny w Olsztynie (fot. Agnieszka Małasiewicz/Filharmonia Częstochowska)

Teraz pora na czwartą odsłonę imprezy. 17 lipca organizator zaprasza melomanów na wycieczkę do Browaru na Jurze w Zawierciu (ul. Paderewskiego 114). O godz. 19 zabrzmi tam Classic&Gipsy, czyli Siergiej Wowkotrub – skrzypce, Wojciech Rot – skrzypce, Tomasz Ptak – altówka, Adam Klocek – wiolonczela, prowadzenie oraz Krzysztof Rajczyk – kontrabas. Wstęp jest wolny.

Podczas wydarzenia obowiązuje limit osób związany z możliwością obiektu. Uczestników obowiązuje zaś respektowanie aktualnych wytycznych sanitarno-epidemiologicznych zgodnie z aktualnym rozporządzeniem Rady Ministrów. Szczegóły: www.filharmonia.com.pl.

ZS

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here