Leśne Skrzaty z Poraja z trzecim miejscem w konkursie „Elektrośmieci oddajesz – nagrody dostajesz!”

0
634

Samorządowe Publiczne Przedszkole w Poraju Leśne Skrzaty zajęło trzecie miejsce w konkursie „Elektrośmieci oddajesz – nagrody dostajesz!”. Konkurs odbył się w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Ze starego nowe!”.

Celem zabawy było upowszechnianie wiedzy wśród przedszkolaków i uczniów z podstawówek na temat tzw. elektrośmieci oraz jak z nimi postępować. Dodatkowo konkurs zachęcał dzieci, młodzież, rodziców, jak i  placówki oświatowe do włączenia się w działalność ekologiczną poprzez zbieranie elektroodpadów.

Leśne Skrzaty z Poraja z trzecim miejscem w konkursie „Elektrośmieci oddajesz - nagrody dostajesz!” 1
Fot: Samorządowe Publiczne Przedszkole w Poraju

Leśne Skrzaty z Poraja po raz pierwszy przystąpiły do konkursu „Elektrośmieci oddajesz – nagrody dostajesz!” i dzięki zaangażowaniu rodziców, wszystkich mieszańców i wsparciu Urzędu Gminy zdobyły w sumie 903,60 pkt, tym samym zajmując 3 miejsce na 44 uczestniczące w konkursie placówki; przedszkola i szkoły z całej Polski.

„Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się i wsparli naszą akcję. Staramy się, aby poprzez nasze działania zwiększyć świadomość proekologiczną wszystkich mieszkańców Gminy Poraj, zarówno dzieci, jak i rodziców” – podsumowała udział w akcji dyrektor Przedszkola Beata Rajczyk.

Leśne Skrzaty z Poraja z trzecim miejscem w konkursie „Elektrośmieci oddajesz - nagrody dostajesz!” 2
Fot: Samorządowe Publiczne Przedszkole w Poraju