Jason Doyle i Leon Madsen na podium IMME

Na torze w Toruniu odbyły się Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi na żużlu. Na MotoArenie najlepszy okazał się Bartosz Zmarzlik, ale drugie i trzecie miejsce na podium zajęli żużlowcy Eltrox Włókniarz Częstochowa: Jason Doyle i Leon Madsen.

Eltrox Włókniarz Częstochowa w finale IMME miał aż czterech reprezentantów, którzy rywalizowali w turnieju głównym. Byli to: Leon Madsen, Fredrik Lindgren, Jason Doyle oraz Paweł Przedpełski, który otrzymał dziką kartę. Rezerwowym był junior Eltrox Włókniarza Mateusz Świdnicki.

Najlepiej po rundzie zasadniczej radzili sobie Bartosz Zmarzlik oraz Jason Doyle. Zmarzlik zdobył 14 punktów, a Doyle 12. Ci dwaj zawodnicy mieli zagwarantowany start w biegu finałowym. O pozostałe dwa miejsca walczyli zawodnicy sklasyfikowani na miejsca 3.-10.

Pierwszy półfinał wygrał Leona Madsen. W drugim półfinale najlepszy był Patryk Dudek, a trzeci Paweł Przedpełski.

W finale pierwszy do mety dojechał Zmarzlik, ale za jego plecami dojechali dwaj żużlowcy Eltrox Włókniarza: Jason Doyle oraz Leon Madsen. Dzięki temu zdobyli srebrny i brązowy medal IMME.

Paweł Przedpełski w turnieju zdobył 7 punktów i został sklasyfikowany na 8. miejscu. Mateusz Świdnicki ani razu nie wyjechał na tor.