fbpx
Strona głównaPolecaneŁącznik ulicy Warszawskiej z ulicą Jaskrowską gotowy

Łącznik ulicy Warszawskiej z ulicą Jaskrowską gotowy

Nowy łącznik drogowy pomiędzy ulicami: Warszawską i Jaskrowską został oficjalnie oddany do użytku. Jak przekazał Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie, inwestycja po realizacji wszystkich odbiorów uzyskała pozwolenie na użytkowanie od służb nadzoru budowlanego.

-Zakończona budowa, to nowy ślad drogi, który umożliwi sprawną obsługę terenów inwestycyjnych, jak i ułatwi komunikację z DK-91 przede wszystkim mieszkańcom Tysiąclecia – informuje Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZD.

Firma Hillwood, która w obrębie drogi wybuduje imponujące centrum logistyczne, na podstawie umowy z miastem istotnie partycypowała w kosztach realizacji prac.

– Częstochowa konsekwentnie kontynuuje obrany kierunek rozwoju. Takie inwestycje jak ta idealnie wpisują się w dwa nasze priorytetowe programy: „Lepsza Praca” i „Lepsza Komunikacja”. Z jednej strony powstają kolejne miejsca pracy i umacnia się pozycja Częstochowy na inwestycyjnej mapie kraju, a z drugiej tworzymy połączenia usprawniające ruch drogowy. Nie zapominamy, że nowe lokalne drogi są równie ważne jak realizacja inwestycji o zasięgu strategicznym, takich jak: przebudowa al. Wojska Polskiego czy DK-46 – komentuje prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – Częstochowie życzyłbym jak najwięcej takich partnerów jak Hillwood Polska, oby więcej tak skutecznej współpracy i nowych inwestycji – dodaje.

Inwestycja została zrealizowana w dwóch etapach. Najpierw wybudowano drogę od ul. Jaskrowskiej w kierunku ul. Warszawskiej zakończonej rondem wraz z sięgaczem północnym. Następnie odbywała się budowa dalszego odcinka drogi od ronda z włączeniem do ul. Warszawskiej

-Kwota umowy to ponad 6,8 mln zł. Udział prywatnego inwestora przekroczył 4,1 mln złotych – przekazuje rzecznik prasowy MZD.-  Całkowita długość nowej drogi wynosi 878 metrów. Wybudowana została pełna infrastruktura niezbędna do komunikacji samochodowej, rowerowej i ruchu pieszego. Inwestycja umożliwi manewrowanie i postoje samochodom ciężarowym wraz ze zjazdami. Całość wieńczy nowoczesne oświetlenie uliczne i zaaranżowana na nowo zieleń.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -