Kwalifikacja wojskowa roczników 1997 – 2002 w Radomsku

0
284
fot. radomsko.pl

Mieszkańcy powiatu radomszczańskiego na kwalifikację wojskową mają stawić w Radomsku, w lokalu przy ul. Piłsudskiego 35, od dnia 22 października 2021 roku. Roczniki, które mają się pojawić na kwalifikacji to 1997-2002.

Głównym celem kwalifikacji wojskowej jest określenie zdolności do czynnej służby wojskowej oraz dokonanie wstępnego przeznaczenia osób stawiających się, do kwalifikacji wojskowej różnego rodzaju form powszechnego obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, a także założenie bądź aktualizacja ewidencji wojskowej oraz wydanie wojskowych dokumentów osobistych.

Do kwalifikacji wezwani zostaną między innymi:

  • mężczyźni urodzeni w 2002 roku
  • mężczyźni urodzeni w latach 1997-2001, którzy nie posiadają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej
  • osoby urodzone w latach 2000-2001, które między innymi: zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej
  • kobiety urodzone w latach 1997-2002, posiadające już kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz kobiety, które pobierają naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2020/2021 kończą naukę w szkołach bądź uczelniach medycznych oraz weterynaryjnych i na kierunkach psychologicznych.

Osoba stawiająca się na kwalifikację wojskową musi mieć ze sobą między innymi: dowód osobisty; dokumentację medyczną, w tym wyniki badań specjalistycznych, które zostały przeprowadzone w okresie 12 miesięcy przed dniem wstawienia się na kwalifikację; aktualną fotografię o wymiarach 3×4 cm, bez nakrycia głowy; dokumenty potwierdzające poziom wykształcenia lub pobierania nauki i posiadane kwalifikacje zawodowe.

Osoby wezwane na kwalifikację wojskową muszą się zgłosić na do lokalu przy ul. Piłsudskiego 35,w terminie od 6 września do 22 października 2021 roku w Radomsku. Więcej informacji pod linkiem TUTAJ, lub telefonicznie pod numerem telefonu 261-167-215 .

K KIK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here