fbpx

Kultura pod sztandarem

Częstochowska kultura, a dokładniej Miejski Dom Kultury w Częstochowie, działa teraz pod sztandarem. Placówka otrzymała z rąk prezydenta miasta sztandar.

Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk przekazał sztandar dla MDK-u na ręce jego dyrektora Pawła Musiała. Uroczystość, która miała miejsce w siedzibie Miejskiego Domu Kultury przy ul. Łukasińskiego połączona została z wręczeniem medali osobom zasłużonym dla ośrodka oraz zaprezentowaniem możliwości technologicznych, jakimi obecnie dysponuje placówka. O artystyczną oprawę zadbał Zespół Pieśni i Tańca „Częstochowa” oraz uczestnicy zajęć wokalnych organizowanych przez MDK.


Płatem sztandaru jest tkanina (biała satyna) w kształcie kwadratu o  wymiarach 100 x 100 cm. W centrum płata sztandaru znajduje się logo Miejskiego Domu Kultury z haftem wypukłym dającym wrażenie trójwymiarowości. Logo MDK to tzw. „Pan Kulturalny” nawiązujące do Bernarda Hantkego. Żółto-niebieskie okulary nawiązują do barw miasta. Rewers w kolorach białym (srebrnym), żółtym (złotym) i błękitnym, stanowiących chorągiew (flagę) miasta Częstochowy. W części centralnej wyhaftowano herb miasta Częstochowy. Sztandar obszyty jest złotymi frędzlami z trzech stron nieprzylegających do drzewca.
Głowica sztandaru jest wykonana z białego metalu i składa się z Godła RP na podstawie złotej i stanowi zwieńczenie drzewca sztandarowego.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -