fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaKrzysztof Niedźwiecki sam gra piosenki w częstochowskiej Alternatywie 21

Krzysztof Niedźwiecki sam gra piosenki w częstochowskiej Alternatywie 21

W sobotę, 20 listopada w Kawiarni Alternatywa 21 zagra Krzysztof Niedźwiecki. Początek o godz. 20. Bilety kosztują 20 zł.

Teatr Nowy w Częstochowie zaprasza na jednoosobowy koncert z pogranicza rocka, piosenki autorskiej i muzyki improwizowanej: Krzysztof Niedźwiecki sam gra piosenki.

Przypomnijmy, że Niedźwiecki przez dekadę (1998-2008) był gitarzystą i drugim wokalistą zespołu Habakuk, z którym nagrał i współprodukował kilka książków oraz koncertował w kraju i zagranicą. Potem (w latach 2009-2014) związany był z grupą Bakshish. Grał również w zespołach: Ptaszyska, Mind Kampf, Superpałka, Wyłączeni oraz DiM (Dusza i Mercedes) i Babylon Raus.

Jest autorem piosenek na dwóch solowych płytach aktora Andrzeja Grabowskiego, w tym m.in. współkompozytorem i współautorem piosenki “Jestem jak motyl (Jest dobrze)”, która przez dwa tygodnie zajmowała pierwsze miejsce na liście przebojów Trójki oraz autorem muzyki do piosenki śpiewanej przez Lecha Dyblika + Trio – “Pod Mocnym Aniołem”, w której wystąpił również jako gitarzysta.

Od 2013 r. tworzył trio (wraz z Michałem Walczakiem i Adamem Machalicą), które towarzyszyło Piotrowi Machalicy w jego recitalach. „Aranżacje, jakie pragnę zagrać na swoich solowych koncertach, można ująć w kilku słowach: piosenki na gitarę, walizkę i głos z niewielką pomocą delay” – pisze Krzychu.

„Śpiewam dużo falsetem, więcej w okolicach barytonu. Wykonuję piosenki z ważnym dla mnie tekstem. Zadając sobie lub innym pytanie: po co w takim razie wybrać się na koncert faceta samotnie grającego na gitarze piosenki, odpowiadam dość prosto. Jednoosobowy koncert jest najwyższą formą sztuki czy sztuczki zmierzenia się z piosenką, z tekstem, z dźwiękiem i wreszcie z komunikacją międzyludzką na metafizycznym poziomie. Treści poruszane w tych krótkich formach mówią o nas samych, naszych słabościach, drodze wyboistej, którą przez życie kroczymy, o tym, czego chcemy, a co musimy i co stanie się jeśli zmienimy kierunek naszej drogi” – dodaje.

Koncert odbędzie się w sobotę, 20 listopada o godz. 20 (wstęp od godz. 19) w Kawiarni Alternatywa 21 na Starym Rynku. Bilety kosztują 20 zł.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -