fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaKrzysztof Majchrzak promuje płytę „432 Hz” w Filharmonii Częstochowskiej. Koncert już w...

Krzysztof Majchrzak promuje płytę „432 Hz” w Filharmonii Częstochowskiej. Koncert już w czwartek!

Szykuje się muzyczna uczta! 21 kwietnia w Filharmonii Częstochowskiej zabrzmi „432 Hz” Krzysztofa Majchrzaka. Koncert rozpocznie się o godz. 19. Bilety są jeszcze dostępne.

Choć Krzysztof Majchrzak studiował „kontrabas klasyczny”, jednak jako główny środek wypowiedzi artystycznej wybrał bas elektryczny i gitarę elektryczną. Kompozycję studiował w Conservatoire National Supérieur de Musique de Paris. Obecnie studiuje filozofię na Uniwersytecie Wrocławskim i na Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne. Przygotowuje pracę dyplomową na temat filozofii improwizacji.W swojej twórczości nierzadko wspomaga się dodatkowymi efektami. Dzięki temu jego gra charakteryzuje się oryginalnym brzmieniem i nie mieści się – jak sam przyznaje – w ciasnej szufladce muzyki jazzowej.

Krzysztof Majchrzak po raz pierwszy trafił na jazzową scenę we wczesnych latach 80. XX w. Od tego czasu aktywnie uczestniczył w tworzeniu nowej fali polskiego jazzu. Wspólnie z Januszem „Yaniną” Iwańskim założył legendarny zespół Tie Break. Był członkiem takich formacji jazzowych, jak m.in. New Jazz Band, Sunset czy Symphonic Sound Orchestra (w których grał z najwybitniejszymi polskimi muzykami jazzowymi). Międzynarodową renomę zdobył grając w formacjach współtworzonych z muzykami ze światowej czołówki, takich jak choćby Grant Calvin Weston, Pete Drungle, Warren Benbow i Mel Brown.

Ceniony częstochowski basista, który nie ucieka od niekonwencjonalnych rozwiązań i eksperymentów muzycznych. Taka będzie z pewnością jego nowa płyta zatytułowana „432 Hz”, której premierę artysta zapowiada na 2022 r. Koncert promujący wydawnictwo odbędzie się w sali kameralnej Filharmonii Częstochowskiej w czwartek, 21 kwietnia o godz. 19. Współorganizatorem wydarzenia jest Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”.

Tytuł nowej płyty muzycznej Krzysztofa Majchrzaka nawiązuje do „częstotliwości doskonałej”, czyli częstotliwości wynoszącej 432 Hz. Częstotliwość ta przez niektórych muzyków jest uznawana za bardziej naturalną i przyjaźniejszą ludzkiemu uchu od obecnie obowiązującego standardu 440 Hz, wprowadzonego przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną w 1955 roku.

Na premierowym koncercie na scenie obok Krzysztofa Majchrzaka pojawią się również specjalni goście: India Czajkowska, Tadeusz Sudnik, Ryszard Wojciul i Cyprian Baszyński. Bilety kosztują 40 zł. Można je kupić w Ośrodku oraz za pośrednictwem strony goingapp.pl. Szczegóły: gaudemater.pl.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV