fbpx

Królowa jest tylko jedna!

– Nowość wśród róż – „Królowa Warszawy” dołącza do grona królewskich roślin kolekcjonerskich – informuje Małgorzata Huras, prezes Centrum Zieleni Sp. z o.o., wyłącznego przedstawiciela marki Topbuxus w Polsce i Europie Wschodniej.

9 czerwca, w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie odbył się wernisaż Królewskiej Wystawy Kwiatów „Muzeum w zgodzie z naturą”, na który prezes Centrum Zieleni Sp. z o.o. została zaproszona przez dyrektora Zamku Królewskiego prof. dr hab. Wojciecha Fałkowskiego.  – Inspirowana przyrodą, historią sztuki, Królewska Wystawa Kwiatów, prezentowała florystyczne arcydzieła, podkreślała konieczność dbania o naturę i jakość życia – wspomina prezes.

To właśnie podczas tego wydarzenia zaprezentowana została „Królowa Warszawy”. Róża ta jest drugą rośliną w królewskiej kolekcji. Pierwszą był w 2019 r. tulipan „Serce Warszawy”. Wyhodowano go w specjalnej ściółce Topbuxus Carpet tworzącej odpowiednie środowisko wokół roślin i zapobiegającej rozprzestrzenianiu się patogenów. Warto dodać, że w tej samej ściółce zabezpieczone są pozostałe róże w Ogrodach Zamku Królewskiego.

Królowa jest tylko jedna! 1
Róża Królowa Warszawy (fot. Centrum Zieleni Sp. z o.o.)

Królowa o barwie delikatnego różu

Wróćmy jednak do Królowej. Ta jest bowiem tylko jedna. -„Królowa Warszawy” to wspaniała rabatowa róża o barwie perłowego, delikatnego różu, dużych kwiatach, śr. 12 cm i korzennym zapachu. Gdy osiągnie pełen rozkwit, ukazuje złote centrum pręcików, które jeszcze bardziej uatrakcyjniają jej wygląd. Kwiaty zapewniają długi okres dekoracyjności, przycięte powtarzają kwitnienie.

Róża ta jest bardzo odporna na choroby grzybowe, a także wytrzymała na mrozy. Jej krzewy są zwarte, osiągające  wysokość ok. 80-110 cm i szerokość ok. 60 -70 cm. „Królowa Warszawy” idealnie sprawdza się do ogrodów oraz parków.

Królowa jest tylko jedna! 2
Kompozycja kwiatowa (fot. Centrum Zieleni Sp. z o.o.)

Piękno kwiatów podkreślą bukszpany

Mówiąc o różach, należy wspomnieć również o bukszpanach, które nie tylko podkreślają piękno kwiatów, ale i same są bardzo dekoracyjne. Bukszpany sprawdzą się w ogrodach w każdym stylu.

Odpowiednią pielęgnację bukszpanu zapewniają preparaty:
  • Topbuxus Health-mix (zdrowie);
  • Topbuxus Grow (rośnij);
  • Topbuxus Carpet (tak, jak w przypadku róż oraz tulipanów jest idealną ściółką także dla bukszpanu);
  • Topbuxus Lepinox Plus (który zwalcza gąsienice ćmy bukszpanowej).
Królowa jest tylko jedna! 3
Bukszpan w Górnym Ogrodzie Zamku Królewskiego (fot. Centrum Zieleni Sp. z o.o.)

Poszukując inspiracji do komponowania pięknych zestawień roślinnych, można czerpać pomysły z parterów bukszpanowych znajdujących się rozlegle na całym terenie Górnego Ogrodu Zamku Królewskiego, pielęgnowanych produktami Topbuxus pod czujnym okiem mgr inż. arch. kraj. Moniki Drąg – Pełnomocnik Dyrektora ds. Architektury Krajobrazu i Ogrodów.

Właśnie dbałością o naturę, cechują się produkty Topbuxus. Takie podejście zostało już wielokrotnie nagrodzone Złotymi Medalami MTP oraz wyróżnieniami. Produkty te działają bowiem z poszanowaniem środowiska naturalnego, są bezpieczne dla ludzi, otoczenia, zwierząt i pszczół. Wpływają znacząco na zdrowie, wzrost i piękno bukszpanów. Likwidują najgroźniejszą chorobę bukszpanu Cylindrocladium buxicola oraz wspomagają odbudowę po zniszczeniach spowodowanych żerowaniem gąsienicy ćmy bukszpanowej. Topbuxus Lepinox Plus jest zaś biologicznym preparatem do jej zwalczania. Ściółka Topbuxus Carpet to z kolei kompozycja naturalnych włókien, która poprawia warunki wodno-powietrzne i zabezpiecza przed rozprzestrzenianiem się grzybów chorobotwórczych.

Królowa jest tylko jedna! 4
Tulipan w ściółce Oppbuxus Carpet (fot. Centrum Zieleni Sp. z o.o.)

Dla profesjonalistów i miłośników ogrodnictwa

 Warto podkreślić, że produkty marki Topbuxus od wielu lat stosowane są przez ekspertów i doświadczonych ogrodników do pielęgnacji bukszpanów w parkach oraz ogrodach pałacowych. Są łatwe w użyciu. Te, w dużych opakowaniach przeznaczone są dla profesjonalistów, a te w mniejszych -dla miłośników ogrodnictwa.

Regularne ich stosowanie gwarantuje pewność, że bukszpany pozostaną w doskonałej kondycji. 

Królowa jest tylko jedna! 5
Róże w ściółce Topbuxus Carpet (fot. Centrum Zieleni Sp. z o.o.)

Preparaty marki Topbuxus dostępne są w sklepie internetowym www.centrumzieleni.eu oraz w sklepie firmowym Centrum Zieleni Sp. z o.o. zoologiczno-ogrodniczym „OSKAR” przy al. Pokoju 4 w Częstochowie.

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Królowa jest tylko jedna! 6

Czytaj także: „TOPBUXUS” w walce z ćmą bukszpanową! Jak pielęgnować bukszpan?

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -Politechnika Opolska