Krispol Września lepszy od siatkarzy Exact Systems Norwid

Nie udał się siatkarzom Exact Systems Norwid wyjazd na piątkowy mecz Tauron 1 Ligi do Wrześni. Częstochowianie przegrali z Krispolem po zaciętym spotkaniu 1:3.

Siatkarze Exact Systems Norwid bardzo dobrze rozpoczęli 2022 rok i w środę wygrali w Sulęcinie z Olimpią 3:0. Zawodnicy trenera Piotra Gruszki mieli tylko wolny czwartek, a już w piątek grali we Wrześni kolejny ligowy mecz z Krispolem. Krispol w środę z łatwością pokonał Chemeko Gwardię Wrocław 3:0 i w meczu z częstochowską drużyną też liczył na zwycięstwo.

Piątkowy mecz lepiej zaczęli częstochowianie, którzy wygrali inauguracyjną partię 25:20. Niestety, ale w drugim secie to gospodarze narzucili swój styl gry i nie dali gościom dojść do głosu. Po dwóch seta był remis 1:1.

W trzecim secie kibice zobaczyli zaciętą grę i walkę na przewagi. Ostatecznie to Krispol wygrał 34:32 i objął prowadzenie w meczu 2:! W czwartej partii Exact Systems Norwid próbował walczyć. Krispol przy stanie 24:22 miał piłkę meczową, ale częstochowianie wyrównali na 24:24. Końcówkę seta ponownie na przewagi wygrali gospodarze, którzy mogli cieszyć się ze zwycięstwa w meczu 3:1.

Siatkarze Exact Systems Norwid po 17 meczach mają na koncie 20 punktów i zajmują 12. miejsce w tabeli Tauron 1 Ligi.

Krispol Września – Exact Systems Norwid Częstochowa (20:25, 25:16, 34:32, 27:25)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Łapszyński, Usowicz, Kryński, Długosz, Mucha, Podborączyński (libero) – Gibek, Sługocki, Zawalski.