KPS Siedlce przerwał udaną serię Exact Systems Norwida

Siatkarze 1-ligowego Exact Systems Norwida przegrali w sobotę po zaciętym spotkaniu w Siedlcach z KPS-em 2:3 i doznali 6 porażki w sezonie.

Siatkarze Exact Systems Norwida jechali do Siedlec po 16 zwycięstwo z rzędu. Wiedzieli, że łatwo nie będzie, bo KPS miał tylko 3 punkty straty do częstochowskiego zespołu. Ale podopieczni trenera Piotra Lebiody też mieli swoje założenie. Wiedzieli, że jeśli wygrają to utrzymają 4. pozycję w tabeli i powiększą przewagę nad KPS-em.

Początek meczu należał do gospodarzy. KPS wygrał pierwszego seta do 21. Zdecydowanie słabiej goście zagrali w drugiej partii. Exact Systems Norwid uległ do 15 i można było mieć obawy o końcowy wynik.

Trener Piotr Lebioda potrafił jednak zmobilizować swoich siatkarzy do walki. Częstochowianie wygrali trzeciego seta i zmniejszyli straty na 1:2.

W czwartym secie częstochowianie szybko zbudowali sobie przewagę. Na tablicy wyników było 4:9. Goście utrzymali przewagę, wygrali do 19 i doprowadzili do tie-breaka.

W nim jednak nie poszli za już ciosem. To gospodarze na początku prowadzili 4:1, 7:3, 9:3 i 12:4. KPS utrzymał przewagę i wygrał mecz 3:2 przerywając passę zwycięstw Exact Systems Norwida.

Mimo porażki częstochowianie utrzymali 4. miejsce w tabeli. Po 21 meczach mają na koncie 42 punktów, o 2 więcej niż 5. w tabeli KPS Siedlce.

KPS Siedlce – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2 (25:21, 25:15, 22:25, 19:25, 15:7)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilkowski (libero) – Kraś, Walczak, Kopyść, Franczak, Cieślik.