Koszykarze AZS Częstochowa wygrali zgodnie z planem

Koszykarze AZS Częstochowa odnieśli 5 zwycięstwo w rozgrywkach 2 ligi. W sobotę pokonali w Hali Polonia zgodnie z oczekiwaniami MUKS 1811 Tarnów.

Częstochowianie byli faworytem spotkania i chcieli powalczyć o 5 zwycięstwo w sezonie. Zadanie zostało wykonane. Podopieczni trenerów Tomasza Nogalskiego i Michała Sarana rozegrali bardzo dobry mecz. Tym razem wygrali wszystkie cztery kwarty i odnieśli wygraną 23 punktami!

Po pierwszych 10 minutach gry gospodarze prowadzili 25:19. NA przerwę schodzili prowadząc różnicą 11 punktów (45:34).

Również w trzeciej i czwartej kwarcie AZS nie oddał inicjatywy pod koszami i wygrał mecz 91:68. Tym samym częstochowianie mogli cieszyć się z 5 zwycięstwa w sezonie.

Najwięcej punktów dla AZS rzucił Dawid Józefowski.

AZS Częstochowa po 14 meczach ma na koncie 19 punktów i zajmuje 10. miejsce w tabeli 2 ligi.