Koszykarze AZS Częstochowa wygrali w Czeladzi! Aż 38 punktów Dawida Józefowskiego!!!

Sobota była udana dla koszykarzy 2-ligowego AZS Częstochowa. Zawodnicy trenerów Tomasza Nogalskiego i Michała Sarana wygrali w Czeladzi z MCKS po dogrywce 100:97! Aż 38 punktów dla AZS rzucił Dawid Józefowski!!!

Koszykarze AZS Częstochowa w ostatnich meczach nie grali najlepiej, ale do Czeladzi jechali z myślą o zwycięstwie. I swój cel zrealizowali. Ważny jest też fakt, że w Czeladzi koszykarzy mógł wspomóc trener Tomasz Nogalski, który pod koszami wniósł wiele swym doświadczeniem i spokojem oraz rzucił dla AZS 8 punktów.

Początek spotkania mógł wskazywać, że o wygraną będzie trudno… AZS przegrał pierwszą kwartę 15:31! Na szczęście od drugich 10 minut częstochowianie wzięli się do odrabiania strat i byli stroną dominującą…

Na przerwę częstochowianie schodzili przegrywając 14 punktami (39:53). W przerwie trenerzy Nogalski i Saran dali cenne wskazówki swoim koszykarzom. Wśród nich był Marcin Boruc. Środkowy zasilił częstochowski klub. Koszykarze AZS wzięli się do odrabiania strat. Trzecią kwartę wygrali 24:22 i przed ostatnią częścią gry przegrywali 63:75.

Czwarta kwarta rozgrywana była pod dyktando gości. Koszykarze AZS wygrali ją 28:16 i doprowadzili do remisu w meczu 91:91 odrabiając 12 punktową stratę!

W dogrywce częstochowianie wygrali 9:6 i mecz 100:97. Po ostatnim gwizdku sędziego mogli cieszyć się z 3 zwycięstwa w 2 lidze.

Najlepszym zawodnikiem AZS Częstochowa był fenomenalny Dawid Józefowski, który rzucił aż 38 punktów. Wspierali go: Marcin Majcherek (17 punktów), Dawid Szulc (15) oraz Przemysław Łaszewski (10), Piotr Młynarczyk (9) i Tomasz Nogalski (8).

– Mecz rozpoczął się dla nas fatalnie – relacjonuje drugi trener AZS Michał Saran. – Pierwsza kwarta przegrana 15:32 i kompletnie nic się nie układało ani w obronie ani w ataku. W kolejnych minutach zwarliśmy szyki i zagraliśmy bardziej zespołowo. Wynik wyglądał dużo lepiej. Ostatnią kwartę zaczęliśmy od fragmentu 21:4. Odrobiliśmy całość strat. W ostatniej akcji meczu nie trafiliśmy i mieliśmy dogrywkę. W niej lepiej wytrzymaliśmy kondycyjnie i utrzymaliśmy taktykę. To dało nam zwycięstwo w meczu. Warto zwrócić uwagę na świetny występ Dawida Józefowskiego, który rzucił 38 punktów i Marcina Majcherka, który zebrał 20 piłek… Jednak na pochwałę zasługuje cały zespół… Do gry powrócił też trener Tomasz Nogalski. Dzięki niemu drużyna poczuła się pewniej…

MCKS Czeladź – AZS Częstochowa 97:100 (32:15, 21:24, 22:24, 16:28, 6:9)

AZS Częstochowa: D. Józefowski 38, M. Majcherek 17, D. Szulc 14, P. Łaszewski 10, P. Młynarczyk 9, T. Nogalski 8, K. Ligęza 2, M. Boruc 2, S. Spychała 0, K. Hajduś 0.