W ostatnim meczu rundy zasadniczej koszykarze AZS Częstochowa przegrali w Tarnowskich Górach z KKS Ragor 64:124. Częstochowianie zgodnie z tabelą PZKosz zakończyli sezon na 13. pozycji.

Zdecydowanym faworytem spotkania byli gospodarze. KKS to czołowy zespół 3 grupy 2 ligi, który walczył o jak najwyższe miejsce przed play-off. Gospodarze już po pierwszej kwarcie pokazali, że gościom o dobry wynik może być trudno. KKS wygrał 36:17, w drugiej kwarcie 30:17. Ostatecznie gospodarze wygrali 124:64 i zajęli na koniec rundy zasadniczej 4. miejsce.

Wśród koszykarzy AZS najlepszym zawodnikiem w Tarnowskich Górach był Marcin Majcherek, który rzucił 25 punktów.

Koszykarze AZS zgodnie z tabelą PZKosz z 37 punktami zajęli 13. pozycję. Bilans AZS to 7 zwycięstw i 23 porażki.

AK, foto: AK

KKS Ragor Tarnowskie Góry – AZS Częstochowa 124:64 (36:17, 30:17, 29:18, 29:12)

AZS: M. Majcherek 25, D. Józefowski 20, K. Banaszczak 6, S. Spychała 4, P. Młynarczyk 3, W. Nogalski 3, K. Hajduś 3, D. Rak 0, F. Sośniak 0, K. Ligęza 0, M. Boruc 0.

Koszykarze AZS Częstochowa rozegrali ostatni ligowy mecz i zakończyli sezon w 2 lidze 2