Koszykarze AZS Częstochowa przegrali po dogrywce

Koszykarze AZS Częstochowa byli bliscy pokonania Oknoplast AZS AGH II Kraków, ale przegrali po dogrywce 87:100

Częstochowscy koszykarze rozegrali bardzo dobre trzy kwarty. Po pierwszej prowadzili 22:21. W drugiej przegrali z drużyną z Krakowa 21:20 i koszykarze schodzili na przerwę przy remisie 42:42.

Podopieczni trenera Tomasz Nogalski rozegrali najlepszą kwartę i wygrali ją 12 punktami (26:14). I przed ostatnią częścią meczu byli na dobrej drodze do zwycięstwa. Niestety, ale gospodarze od początku czwartej kwarty dali sobie narzucić styl gry rywali. Krakowianie odrobili straty i doprowadzili do dogrywki. Po czterech kwartach było 82:82.

W dogrywce koszykarze Oknoplast AZS AGH II poszli za ciosem i wyraźnie wygrali. Gospodarze najprawdopodobniej byli zdenerwowani, bo na minutę i 40 sekund przed końcem meczu prowadzili jeszcze 12 punktami…

Koszykarze AZS po 12 meczach mają 14 punktów i zajmują 15. pozycję.

AZS Częstochowa – Oknoplast AZS AGH II Kraków 87:100 (22:21, 20:21, 26:14, 14:26, 6:19)

AZS: D. Józefowski 26, K. Nawrot 16, D. Szulc 14, P. Młynarczyk 14, K. Hajduś 8, W. Nogalski 5, M. Kwasek 2, P. Laszewski 2. T. Serwiak 0, K. Ligęza 0.